Uşak’ta Cumartesi gece 23.50’ye kadar acil afet uyarısı yapıldı Türkiye son dönemde ne yazık ki afet üzerine afet yaşamaya devam ederken hem depremler hem de meteorolojik afetler ülkemizde binlerce kişinin hayatının kaybetmesine neden olmuştu.

Beklenen hava olayları nedeni ile Uşak Valiliği tarafından yayımlanan açıklamada "Yapılan son değerlendirmelere göre Bölgemizde (Afyonkarahisar, Denizli, Uşak) 19.04.2024 Cuma günü akşam saatlerinden itibaren beklenen rüzgarların, güney ve güneybatı yönlerden "fırtına" (51-75 km/saat) ve yer yer "kuvvetli fırtına” (75-90 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar, toz savrulması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Meteroloji Usak Olay

Meteoroloji 5. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan son değerlendirmelere göre; bugün gece saatlerinden itibaren Denizli çevrelerinde beklenen kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Editör: Öyküm Yavuz