Yayımlanan karara göre bakanlığın taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere "gençlik çalışanı" alımı gerçekleştireceği vurgulanan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

SON BAŞVURU 8 OCAK

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Bakanlıktan yapılan açıklamada, personel istihdamına ilişkin kararın Resmi Gazete'de yayımlandığı belirtildi. "Buna göre, boş bulunan sözleşmeli gençlik çalışanı pozisyonları için 1071 personel istihdam edilecek. Adaylar başvurularını, 29 Aralık 2023 (00.00) - 8 Ocak 2024 (17.00) tarihlerinde e-Devlet üzerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapabilecek. Başvurular, başvurulan grup için aranan niteliklere uygunluk yönünden incelenecek. Başvurusu kabul edilen adaylardan KPSS puanı en yüksek adaydan başlanarak her bir grup ve il için ilan edilen kontenjan sayısının üç katı aday sözlü sınava çağrılacak. Adaylar başvurularını ve sınava ilişkin bilgilerini kariyer kapısı üzerinden görüntüleyebilecek."

Bakan müjdeyi verdi: Gençlik ve Spor Bakanlığına binlerce personel alınacak

 Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, bakanlığın 2024 bütçesiyle ilgili Meclis'te yaptığı konuşmada istihdam müjdesini verdi. Bakan Osman Aşkın Bak, yeni yılda 1071 gençlik çalışanı ve 950 antrenör olmak üzere toplam 2021 yeni personel alımı yapılacağını duyurdu. Gençlik Ve Spor Bakanlığı, Osman Aşkın Bak,  Yeni yılda en düşük memur maaşının 32 bin TL'yi geçmesi beklenirken, kamuda çalışma planı yapanları sevindirecek istihdam haberi geldi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, bakanlığı ve bağlı kuruluşların 2024 yılı bütçesine ilişkin TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada binlerce personel alımı yapacaklarını söyledi.  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Gençlik Merkezleri’nin 81 ilin tamamı ve pek çok ilçede gençlerle buluşturduklarını belirterek, “Bugün sayısı 477’yi bulan bu merkezlerde gençlerimiz eğitimden istihdama, girişimcilikten yabancı dile, kodlamadan müziğe, spordan sanata her alanda ücretsiz eğitim ve atölye hizmetine erişebiliyor. Çok yakın zamanda hizmete alacağımız 10 Gençlik Merkeziyle de bu sayı 487’ye ulaşacak. Merkezlerimiz zengin içerikleri, faaliyet ve etkinlikleri ile gençlerimizin verimli zaman geçirmesine imkân sağlarken; bu yönüyle bağımlılıkla mücadelede de çok güçlü bir koruyucu misyon edinmektedir” ifadelerini kullandı.