Belediye Başkanı Mehmet Çakın Uşak halkı ile birlikte tesisin açılışını Cumartesi günü 16.00’da yapacak.  

Uşak Belediyesi tarafından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi, “Yeşil Karaağaç Doğal Yaşam Merkezi’mizde halkımızın hizmetine açtığımız Yeşil Karaağaç Sosyal Tesisimiz, 2 Mart Cumartesi günü (Yarın) saat 16.00’da yapılacak resmi açılış programıyla bölgemize kazandırılacak” denildi.

Sosyal Tesis Karaagac Goleti 7

Doğaseverlerin Buluşma Noktası

Yeşil Karaağaç köyü yakınında bulunan; kirli görüntüye ve tenha bir yapıya sahip olan 450 bin metrekare büyüklüğündeki alan, Uşak Belediyesinin yaptığı rekreasyon çalışmaları sonrasında yeni bir kimlik kazanmıştı.

Yeşil Karaağaç Doğal Yaşam Merkezi’nde yapılan çalışmalar dahilinde ise bölge; seyir terası, fotoğraf çekim ve kamp alanları, çocuk oyun parkı, kamelya gibi çeşitli aktivite alanlarıyla donatıldı.

Gurbetçi Festivali ile hizmete açılan Yeşil Karaağaç Doğal Yaşam Merkezi’ne bir de sosyal tesis yapacaklarını belirten Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, kısa süre içerisinde projeyi tamamlayarak Yeşil Karaağaç Doğal Yaşam Merkezi’nin en güzel noktasına bir tesis kazandırdı. Geçtiğimiz günlerde hizmete açılan ve göl manzarası eşliğinde lezzetli yemeklerin yenildiği Yeşil Karaağaç Sosyal Tesisi; ailelerin, arkadaşların yeni toplanma noktası, hoş sohbetlerin ve güzel buluşmaların adresi haline geldi. Yaz kış demeden misafirlerine hizmet vermeye devam edecek olan tesis; 1000 metrekarelik açık alana, mescide ve otoparka sahip. 250 metrekarelik kapalı alanı içerisindeki ahşap iç dizaynı sayesinde misafirlerine otantik bir ortam sunan sosyal tesis, gündüz sahip olduğu muhteşem manzaranın yanı sıra, modern aydınlatmaları sayesinde gece de misafirlerine görsel bir şölen sunuyor.