Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen "Sıfır Atık Yarışması"nda iyi uygulama yapan okul kategorisinde birincilik ödülü olan "Çevre Beratı"nı kazandı.

İl Millî Eğitim Müdürün Halil YÜCEL, Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulundan yönetici ve öğretmenleri makamında ağırlayarak okul müdiresine "Çevre Beratı"nı takdim etti.

 Uşak Milli eğitim Müdürü Yücel berat takdim töreninde şunları söyledi, “Bu değerli ödül, okulun çevre dostu uygulamaları ve çevre bilinci konusundaki çalışmalarının önemli bir tanımasıdır. Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu bu amaca uygun olarak yürüttüğü projeler ve uygulamalar ile öne çıkmıştır. Okulun öğrencilerinin, öğretmenlerinin ve velilerinin katkıları ile gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler ve projeler sayesinde çevre bilinci, okulun her köşesine yayılmıştır.Bu ödül sadece birinciliği değil aynı zamanda çevre bilinci ve sürdürülebilirlik konularında gösterdikleri çabaların da bir tanımasıdır.  Tüm öğrencilere, öğretmenlere ve okul yöneticilerine gösterdikleri çaba ve katkıları için teşekkür ederiz” dedi.

Muhabir: hava aksu