Göçmen kaçakçılığı sebebi ile yapılan operasyonlarda 37 kişinin tutuklandığını dile getiren Bakan Yerlikaya operasyonların süreceğini ifade etti.

- Bakan Yerlikaya Duyurdu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 14 ilde göçmen kaçakçılığı organizatörleri ve düzensiz göçmenlere yönelik düzenlenen “Kalkan-22” operasyonlarında 40 şüphelinin yakalandığını, 37’sinin ise tutuklandığını açıkladı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak, “Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; insan kaçakçılığı yaparak, ülkemizi düzensiz göçün hedefi ve transit geçiş yolu haline getirmeye çalışan insan tacirlerine asla fırsat vermeyeceğiz. Ülkemizin her bölgesinde kararlılıkla sürdürdüğümüz operasyonlarımız aralıksız devam edecek” ifadelerine yer verdi.

- Çok Miktarda Döviz ve Araca El Konuldu

Göç İdaresi Başkanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanlığı koordinesinde Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu; Kocaeli merkezli Kayseri, Manisa, Mersin, Eskişehir, Isparta, İstanbul ve Uşak’ta göçmen kaçakçılığı organizatörleri ve düzensiz göçmenlere yönelik düzenlenen operasyonlarda 25 şüpheli yakalandı ve 25’i de tutuklandı.

Güvenlik güçlerimizin gerçekleştirmiş olduğu operasyonlar sonucunda yakalanan düzensiz göçmenler sınır dışı işlemlerinin yapılabilmesi adına İl Göç İdaresi Müdürlüklerine sevk edildi. İçişleri Bakanlığı tarafından koordine edilen operasyonlar sonucunda suç örgütüne ait olduğu tespit edilen yüksek miktarda dövize ve 14 araca ile el konuldu.

Editör: Öyküm Yavuz