İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Uşak dahil 11 ilde eş zamanlı düzenlenen "Narkoçelik-4" operasyonlarında 27 şüphelinin yakalandığını bildirdi. "Narkoçelik-4" operasyonlarında 1180 kilogram uyuşturucu ele geçirildi.

Jandarma ekiplerinin adreslere baskın yapması - Zanlıların yakalanması - Adreslerde ele geçirilen uyuşturucular ve uyuşturucu madde yapımı için kullanılan malzemeler - Jandarma ekiplerinin araçlarla operasyona çıkması - Ele geçirilenlerin sergilenmesi

"Narkoçelik-4" operasyonlarında 1180 kilogram uyuşturucu ele geçirildi, 27 kişi yakalandı

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, uyuşturucu madde imalatçılarına ve bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde il jandarma komutanlıklarınca 11 ilde eş zamanlı "Narkoçelik-4" operasyonları düzenlendiğini belirtti. Ülkeyi zehir tacirlerinden ve sokak satıcılarından temizlemeye kararlı olduklarını vurgulayan Yerlikaya, ülkenin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonların artarak devam edeceğini kaydetti.

İstanbul, Antalya, Çankırı, Diyarbakır, Kütahya, Uşak, Manisa, Mersin, Tekirdağ, Bingöl ve Kocaeli'deki operasyonlarda 1180 kilogram uyuşturucu madde ve 23 bin 457 uyuşturucu hapın ele geçirildiğini anlatan Yerlikaya, 27 zehir imalatçısı, taciri ve sokak satıcısının da yakalandığı bilgisini paylaştı. Bakan Yerlikaya, operasyonu gerçekleştiren jandarma ekiplerini tebrik etti.