Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, Muharrem ayı dolayısıyla Uşak İl Müftülüğü tarafından düzenlenen Aşure etkinliğine katıldı. Etkinlik, Ünalan Mahallesi'nde bulunan Fatih Ünal Cami'sinde gerçekleştirildi.

Muharrem ayı, İslam takviminin ilk ayı olup, Müslümanlar için önemli bir dini dönemdir. Bu anlamlı ay dolayısıyla Uşak İl Müftülüğü, Aşure etkinliği düzenledi.

Bu yılki etkinliğe katılan Vali Dr. Turan Ergün, toplumun farklı kesimlerini bir araya getirerek dayanışmayı ve kardeşlik duygularını pekiştirmeyi amaçlayan etkinliğe Yaz Kuran Kursları kapsamında eğitim alan çocuklar ve aileleri de katıldı.

Vali Ergün Aşure Dağıttı

Aşure etkinliği boyunca, katılımcılara geleneksel Aşure ikram edildi. Vali Ergün, eline kepçeyi alarak vatandaşlara Aşure ikram etti.

Vali Dr. Turan Ergün, etkinliğin sonunda yaptığı açıklamada, Muharrem ayının önemini vurgulayarak toplumun birlik ve beraberliğine katkı sağlayacak etkinliklerin önemine dikkat çekerek Yaz Kuran Kursları ve çocukların eğitimi konusunda duyarlılık gösteren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkürlerini iletti.