Uşak'ın Karahallı ilçesine bağlı Karayakuplu köyünde yaşayan zihinsel engelli Süleyman Güçyeter, uzun süredir beslediği askerlik hayalini gerçekleştirdi.

Uşak Valisi Turan Ergün tarafından köyünde ziyaret edilen Güçyeter, Vali Ergün'e dönerek asker olma isteğini dile getirdi.

Vali Ergün tarafından duyulur duyulmaz harekete geçildi ve Güçyeter'in hayali gerçeğe dönüştürüldü.

Vali Ergün, resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 13 Ekim'de gerçekleşen ziyarette Güçyeter'in dileğini öğrendiklerini ve Uşak İl Jandarma Komutanlığı'nın koordinasyonuyla hazırlıklar yapılarak genç engellinin bir günlüğüne askerlik yapma fırsatını elde ettiğini belirtti.

Vali Dr. Ergün Paylaştı

Paylaşımında, "Köy ziyaretlerimiz kapsamında gittiğimiz Karahallı ilçesi Karayakuplu Köyü'nde Süleyman Güçyeter kardeşimiz asker olmayı çok istediğini bize bildirmişti. İl Jandarma Komutanlığımızca yapılan hazırlıklar sonrasında kıymetli kardeşimizin dileğini yerine getirebilmenin mutluluğunu hep birlikte yaşadık. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkürler" ifadelerine yer verdi.

Karahallı Kaymakamı Açıkladı

Karahallı Kaymakamı Funda Hamza Çaldağı da konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "İlçe Jandarma Komutanlığımızda Temsili Askerlik faaliyetini icra eden özel gelişimli vatandaşımız Süleyman Güçyeter’i misafir ettik.

Engellerin sevgi ile ortadan kalkacağını bir kez daha yaşam gösterdi. Engelli vatandaşımızın asker olma sevdasını bir günlüğüne de olsa yaşantmanın sevinci içindeyiz. Her Türk asker doğar mantığını yüreğinde hisseden Süleyman Güçyeter arkadaşımız bize birçok duyguyu bir arada yaşattı. Kendisine teşekkür ederim" dedi.

Haber / Öyküm Yavuz