İl Jandarma Komutanlığında Vali Yardımcısı Burak Bozkurt Gürses ve İl Jandarma Komutanı Albay Fahri Semiz tarafından karşılanan Vali Ergün, asker yemekhanesinde orucunu askerlerle birlikte açtı. İftar sonrası askerlere hitap eden Vali Ergün, “Jandarma teşkilatımız ve Polis teşkilatımız birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin hudutları dahilinde emniyet ve asayişinin sağlanması, temel hak ve özgürlüklerin kullanılması ve korunması ile suçla mücadele konularında görev yapan iki ana kolluk kuvvetimizdir. Güvenlik güçlerimizin terörle kahramanca mücadelesi sayesinde Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında Allah’a şükür ki terör bitme noktasına geldi.” dedi.

Jandarma1 Usak Olay

Jandarma teşkilatının kurulduğu günden beri her zaman milletin hizmetinde olduğunu ifade eden Vali Ergün, “Jandarmamız özveriyle çalışarak, ülkemizin en ücra köşelerine kadar giderek vatandaşımıza ulaşabilmiş, elimiz, kolumuz varlığımızdır. Uşak’ta da hem Jandarmamızın hem de Polis Teşkilatımızın güzel çalışmaları sayesinde ilimizin huzuru bizim istediğimiz düzeylere geliyor. Birlik ve beraberliğimize sağladığınız katkılardan dolayı sizlere şükranlarımı sunuyorum. Bizleri bu güzel Ramazan akşamında askerimizle birlikte iftar sofrasında buluşturdukları için İl Jandarma Komutanımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmasının ardından denetim ve incelemelerde bulunmak üzere Mardin’de bulunan Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin’le telefonla görüşen Vali Dr. Turan Ergün Jandarma teşkilatı ile iftarda bir arada olduklarını belirterek Uşak’tan Mardin’e selam ve hürmetlerini sunduklarını kaydetti. Vali Ergün’ün telefonundan Mehmetçiklere hitap eden Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ise, Mardin’de emniyet ve jandarma teşkilatı ile birlikte olduklarını belirterek Uşak’ta görev yapan güvenlik güçlerinin Ramazan ayını kutlayıp görevlerinde başarılar diledi.

Ayrıca Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Orgeneral Ali Çardakcı da Vali Ergün’ün telefonundan askerlere hitap ederek Ramazan ayını kutladı. İftar programına Vali Ergün’ün yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Durmuş, İdare Mahkemesi Başkanı İslam Kaya, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Vali Yardımcısı Burak Bozkurt Gürses, İl Jandarma Komutanı Fahri Semiz, kurum müdürleri, şehit aileleri ve gazi dernek başkanları, sanayici ve iş insanları ile komutanlıkta görevli personel katıldı.