Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 179. yıldönümü ve Polis Haftası münasebetiyle İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Kolcu ile beraberindeki teşkilat çalışanlarını makamında kabul etti.  Emniyet mensuplarının polis haftasını kutlayan Vali Ergün, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için mesai mefhumu gözetmeksizin görev yapan güvenlik güçlerimize görevlerinde başarılar diledi.

POLİS HAFTASI'NIN ANLAM VE ÖNEMİ

10 Nisan 1845 yılında İstanbul'da kurulan Türk Polis Teşkilatı, 1937 tarihli ve 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunu gereğince örgütlenmiş ve 1934 tarihli 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu ile yetkilendirilmiştir. İçişleri Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan bir genel müdürlük olan Türk Polis Teşkilatı, merkezde daire başkanlıkları, taşrada il ve ilçe emniyet müdürlükleri olarak örgütlenmiştir.

POLİS HAFTASI'NA ÖZEL KUTLAMA MESAJLARI VE SÖZLERİ

Gecesini gündüz demeden toplumun huzur ve güvenliği için çalışan polislerimizin Polis Haftası kutlu olsun. Emekliye ayrılan ve vazifeleri başında olan tüm Emniyet Teşkilatı mensuplarına ve ailelerine sağlık, mutluluk dilerim. Vatanı ve milleti uğruna canlarını dahi vermekten sakınmayan tüm emniyet mensuplarının Polis Haftası kutlu olsun. Polis haftanızı kutlar, kazasız, belasız görevler dilerim.

Polis haftanız kutlu olsun Türkiye'mizin cesur evlatları.

Türkiye Cumhuriyeti'nde, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlemesini önlemek suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren polislerimizin Polis Haftası kutlu olsun. Ülkemizin dört bir tarafında büyük bir özveri ile çalışan ve bu uğurda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, Milletimizin huzur ve güvenliğini sağlayan Türk Polis Teşkilatı'nın 177. kuruluş yıldönümü kutlu olsun.

Editör: Öyküm Yavuz