2024 yılında yapılacak çalışmaları konusunda bilgi alan Vali Turan Ergün kurumlara kent genelindeki çalışmalar hakkında talimatlarını iletti.

Vali Dr. Turan Ergün, faaliyetlerini değerlendirmeye yönelik Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünü Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve son olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret ederek çalışmalar konusunda bilgi aldı.

Ziyaretlerle alakalı Uşak Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi, “Vali Dr. Turan Ergün, 2023 yılı değerlendirme toplantılarının ikincisini Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile gerçekleştirdi. Vali Dr. Turan Ergün, 2023 yılı değerlendirme toplantılarının üçüncüsünü İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile gerçekleştirdi. Bu kapsamda Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nü ziyaret eden Vali Ergün, gençlik ve spor alanındaki projeler, etkinlikler ve hedefler üzerine bir değerlendirme yaptı. Daha sonra, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nı ziyaret eden Vali Ergün, sosyal hizmetler alanında yürütülen çalışmaları inceledi ve 2023 yılı hedeflerini değerlendirdi. Daha sonra ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nü ziyaret eden Vali Ergün, eğitim alanında yapılan çalışmaları, projeleri ve hedefleri ele aldı. Öğrenci başarısı, öğretmenlerin eğitimi, fiziki şartlar gibi konular üzerinde durarak il genelinde eğitim kalitesini artırmaya yönelik adımların atılması gerekliliğine vurgu yapıldı” dendi.

Haber / Hava Aksu