İlk olarak Eşme Kaymakamı Selin Sarı’yı ziyaret eden Vali Ergün, Kaymakamlık girişinde öğrenciler ve ilçe protokolü tarafından karşılandı. Kısa süre önce hizmete açılan Kaymakamlık binasında incelemelerde bulanan Vali Ergün, Kaymakam Selin Sarı’dan ilçedeki yatırımlarla ilgili bilgi aldı.

Daha sonra Şehit Mustafa Eğerci Anadolu İmam Hatip Lisesi, Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu'nu ziyaret eden Vali Ergün öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelerek sohbet etti. Okul ziyaretinin ardından İl Özel İdaresi yatırım programı dahilinde yapımı devam eden “Eşme Alahabalı İçme Suyu Terfi Hattı” yenileme çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Dr. Turan Ergün ve Milletvekili İsmail Güneş çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Esme Usak Olay-2

İnşaat sahasında çalışmaların tamamlanmasıyla temiz içme suyuna kavuşacak 14 köy muhtarıyla bir araya gelen Vali Ergün, muhtarların görüş ve taleplerini dinledi. Vali Ergün çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada, “İçme suyu isale hattının tamamlanmasıyla Alahabalı, Cemalçavuşi, Çaykışla, Dereköy, Dervişli, Delibaşlı, Eşmeli, Günyaka, Hamamdere, Karabacaklı, Köylüoğlu, Oymalı, Saraycık, Uluyayla köyleri ve 44 bağlısı temiz içme suyuna kavuşacak. Vatandaşlarımıza hayırlı, uğurlu olsun.” dedi. İncelemenin ardından Kıranköy’e geçen Vali Ergün köy halkı ile sohbet etti, vatandaşların taleplerini dinledi.