Uşaklı aktör Mehmet Pala'nın eğitmenliğinde gerçekleştirilen atölyenin sonunda, katılımcılara sertifikaları takdim edildi.

Törene, Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Sezgin, Genç İletişimciler Topluluğu Danışmanı Öğr. Gör. Ali Mutlu, İletişim Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Özlem Duğan ve birçok öğrenci katıldı. Açılış konuşmasını yapan Ali Mutlu, Genç İletişimciler Topluluğu olarak öğrencileri sektöre hazırlamak adına çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirtti.

Uşak Üniversitesinde Oyunculuk Sertifikası Töreni Heyecanı 3

Mutlu, Aktör Mehmet Pala’nın öğrencilere ders vermesinin büyük bir fırsat olduğunu vurguladı ve Pala'nın bu projeye destek vermeye hazır olduğunu ifade ettiğinde çok mutlu olduklarını belirtti.

Derslerin profesyonel ve disiplinli bir şekilde geçtiğini söyleyen Mutlu, öğrencilerin kurs sonrası başarılarından gurur duyduğunu ve bu tür faaliyetlere devam edeceklerini söyledi. Konuşmasının sonunda İletişim Fakültesi Dekanı'na ve Mehmet Pala’ya teşekkür etti.

Uşaklı ünlü aktör Mehmet Pala, konuşmasında öğrencilerin her alanda kendilerini geliştirmeleri gerektiğine değindi. Pala, gelecekte rakiplerinin önüne geçebilmeleri için sürekli gelişim göstermelerinin önemini vurguladı ve yabancı dil öğrenmek, enstrüman çalmak, drama dersleri almak gibi çeşitli yetkinlikler edinmelerinin faydalı olacağını belirtti. Öğrencilere, ülkemizin geleceğinde önemli karar mercilerinde yer alacaklarını hatırlatarak, donanımlı ve kültürlü bireyler olmaları gerektiğini söyledi.

Uşak Üniversitesinde Oyunculuk Sertifikası Töreni Heyecanı 2

Pala, tecrübelerini öğrencilere aktarmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Sezgin de konuşmasında, öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri adına yapılan her etkinliğe destek verdiklerini belirtti. Üniversite ve fakülte yönetiminin bu tür etkinlikleri çok önemsediğini söyleyen Sezgin, oyunculuk atölyesinin öğrencilere büyük katkı sağladığını ve dersleri yakından takip ederek öğrencilerdeki olumlu değişimi gözlemlediğini ifade etti.

Sezgin, Mehmet Pala'ya zamanını ayırıp tecrübelerini paylaştığı için teşekkür ederek, Pala’ya Uşak Üniversitesi adına bir teşekkür plaketi takdim etti.

Editör: Öyküm Yavuz