Uşak Üniversitesi’nde yaşanan cinsel taciz olayları gündeme bomba gibi düştü.

Bir öğretim görevlisinin kız öğrenciye tecavüz ettiği ve bu öğrenci ile daha sonradan evlenmek zorunda kaldığı iddia edilirken, üniversitede okumakta bir başka kız öğrencinin de cinsel taciz iddiasında bulunması Uşak’ta bomba etkisi yarattı.

Edinilen bilgiye göre, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde görevli iken Üniversite Rektörü tarafından ‘pılını pırtını topla çek git’ şeklinde kovulan R. B.’nin 13 yıl önce Uşak Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak başladığı öğrenildi.

Eşi Şikayetçi Oldu

Öğretim görevlisi R. B.’nin önce bir kız öğrenciye cinsel tacizde bulunduğu daha sonra da bu kız öğrencinin hamile kalması sonucunda alelacele 10 kişinin katıldığı nikah töreniyle evlendiği ortaya çıktı.

Genellikle üniversitede öğrenim gören fakir öğrencileri seçen öğretim görevlisi R.B.'nin öğrencilere yardımcı olmak bahanesiyle yaklaştığı ve cinsel tacizlere devam ettiği, bu sayının sadece 2 kişiden ibaret olmadığı, daha fazla öğrenciyi cinsel taciz ettiği oiddiaları üniversite içinde konuşulurken, bu öğrencilerin korktukları için şikayetçi olmadıkları yönünde iddialar da var.

Üniversitede sessiz sakin kişiliği ile tanınan R. B.‘nin Üniversitede bir başka kız öğrenciye daha cinsel tacizde bulunduğunun ortaya çıkması üzerine evlenmek zorunda kaldığı eşi tarafından şikayetçi olunması sonucunda savcılık soruşturmasının başlatıldığı öğrenildi.