Uşak İmam Hatip Orta Okulu Konferans Salonunda gerçekleşen etkinlikte Rektör Savaş, geleceğin meslekleri hakkında bilgi verirken Uşak Üniversitesinin 18 yıllık süreçte aldığı yolu ve güçlü yanlarını anlattı.Toplantıya Rektör Savaş’ın yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kenan Taş, Prof. Dr. Osman Birgin, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Sezgin, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Asi, Uşak Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından Şube Müdür V. Faruk Babakardeş katıldı.

Uşak Üniversitesinin tanıtım filminin gösterilmesiyle başlayan toplantıda Rektör Prof. Dr. Savaş, Uşak’ta öğrencilerin barınma, ulaşım gibi sorunlar yaşamadan tüm fiziksel ve beşeri alt yapısını tamamlamış bir kampüste YÖKAK tarafından akredite edilmiş bir üniversitede eğitim alabileceklerini söyledi.

YÖKAK akreditasyonunun öğrencilere sağladığı avantajları anlatan Rektör Savaş, bu akreditasyon sayesinde Uşak Üniversitesi mezunlarının aldıkları diplomaları dünyanın birçok noktasında kullanarak iş ve kariyer imkanı bulabileceklerinin altını çizdi

Editör: Ozan Yavuz