Uşak Üniversitesi, 30 Eylül - 4 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirdiği "2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Oryantasyon Programı" ile yeni öğrencilerini karşıladı. Program, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı koordinasyonunda gerçekleşti.

Otogarda karşılama etkinlikleri, kampüs içinde simit, ayran ikramları, rektör öğrenci buluşmaları ve öğrenci topluluklarının tanıtımı gibi çeşitli ve faydalı etkinliklerin yer aldığı program, öğrencilerin okula adaptasyonu pekiştirildi.

Uşak Üniversitesi, ülkenin kalkınması için eğitimli ve vizyon sahibi gençlerin önemini vurgulayarak, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılında yeni başlayan öğrencilere, 30 Eylül, 1-2 Ekim tarihlerinde otogarda karşılama yaparak yurtlarına yerleştirdi.

ÖĞRENCİLER KAMPÜSTE KARŞILANDI

Eğitim-Öğretim Yılının başladığı 2 Ekim'de üniversite kampüsünde düzenlenen etkinliklerde, öğrencilere Uşak tarhanası, simit, çay ve ayran ikram edildi. Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, gençlerle kampüsteki kafe ve kantinlerde buluşarak onlarla sohbet etti.

Rektör Savaş, "Ne iyi yaptınız Uşak Üniversitesini tercih etmekle" diyerek başladığı konuşmasında, "İnanıyorum ki 4 yıl sonra buradan mezun olurken 'iyi ki gelmişim' diyeceksiniz." dedi. Savaş, Uşak Üniversitesi'nin kısa sürede Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden biri haline geldiğini ve uluslararası alanda adını duyurmanın önemine vurgu yaptı.

Gençlere tavsiyelerde bulunan Rektör Savaş, çalışkan olmalarını, kendilerini geliştirmelerini, bol bol kitap okumalarını, en iyi öğrenci olmalarını ve gelecekte yapacakları planlarını bugünden yapmalarını önerdi. Ayrıca yabancı dil öğrenmeye ve teknolojiyi öğrenmeye önem vermelerini vurguladı.

Kaynak: Hava Aksu