Uşak Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde görevli olan Dr. Nihat Tosun hakkında, son vaazında yaptığı açıklamalar nedeniyle CHP Uşak İl Başkanlığı tarafından suç duyurusunda bulunuldu.

Tosun'a ilk tepki CHP Uşak Milletvekili Dr. Ali Karaoba'dan geldi.

Karaoba, sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, öğretim görevlisi Dr. Nihat Tosun'un laiklik ile ilgili açıklamaları nedeniyle savcıları ve üniversite yönetimini göreve davet ettiğini söyledi. 

Dr. Nihat Tosun Vaazında Ne Söyledi? 

Dr. Nihat Tosun, vaazında laiklik hakkında da konuşarak, "Bir Müslümanı öldürmenin bir dünyada ve bir de ahirette cezası var. Bizim bugünkü yaşadığımız ortamda laik hukuk sistemi diyorlar. Avrupa’dan derlenmiş vahşi hukuk kaynağının bir ürünü. Medeni Avrupa’yı görüyoruz, çoluk çocuk ve masum demeden herkesi öldürüyor" ifadelerini kullanmıştı.

Bu gelişmelerden sonra  CHP Uşak il teşkilatı'da Uşak Adliyesi'ne giderek, Uşak Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Nihat Tosun hakkında suç duyurusunda bulundular.

CHP Uşak İl Başkanı Sevinç Yazgan, adliye binası önünde yaptığı basın açıklamasında; "Cumhuriyetimizin 100.yılını kutladığımız bu günlerde Atatürk'ün bize miras bıraktığı Laik Hukuk Sistemimize çirkin yakıştırmalarda bulunan Uşak Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Nihat Tosun hakkında suç duyurusunda bulunduk" dedi. 

Kaynak: Öyküm Yavuz