TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından organize edilen “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” 2022/2 dönemi kapsamında yapılan başvuruların destek sonuçları açıklandı.

Türkiye de Üniversitelerde öğrenim gören lisans öğrencilerini, projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik etmeyi amaçlayan programın 2022/2. döneminde Uşak Üniversitesinde aktif öğrenim görmekte olan öğrenciler tarafından toplam 44 proje başvurusu yapıldı. Uşak Üniversitesi öğrencilerini yapmış olduğu 44 proje başvurusunun 30 tanesi, desteklenmeye hak kazandı.

Bu başarı ile Türkiye’de 51. sırada yer alan Uşak Üniversitesi TR 33 bölgesinde ise Manisa Celal Bayar Üniversitesinden sonra 2. sırada yer aldı.

Türkiye'nin 13'ncü Cumhurbaşkanı "Recep Tayyip Erdoğan" Türkiye'nin 13'ncü Cumhurbaşkanı "Recep Tayyip Erdoğan"

Uşak Üniversitesi öğrencilerinin son yıllarda TÜBİTAK projeleri ile ilgili farkındalıklarının ciddi ölçüde arttığının altını çizen Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, kabul edilen proje sayılarının da her dönem artmaya devam ettiğini belirtti. Bu durumun kendilerini çok mutlu ettiğini ifade eden Prof. Dr. Ekrem Savaş “Öğrencilerimizin proje yapmaları ve bu projeleriyle TÜBİTAK’tan destek almalarından gurur duyuyoruz. Projesi kabul edilen öğrencilerimizi, onları proje hazırlama süreçlerinde destekleyen, projelerinde danışmanlık yapan öğretim üyelerimizi ve ildeki firma temsilcilerini tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum.” şeklinde konuştu.