Öğrenci şehri olarak bilinen Uşak’ta üniversite sınavlarının sonuçlanmasıyla birlikte kente gelecek öğrencilerin araştırmaları hız kazandı. Uşak Üniversitesi’ni kazanan öğrenciler kent merkezinde kalacakları yerleri araştırıyor. Daha önceden üniversite eğitimi için kente gelen öğrencilerin Uşak’ta yaşamak için seçtiği belirli bölgeler bulunuyor.

Uşak’ta öğrenci mahalleri hakkında araştırmalar devam ediyor. Öğrencilerin ihtiyaçlarına ve ekonomik durumlarına göre tercih ettiği mahalleler bir sınav dönemi sonrasında yine gündem oldu. Öğrenciler ihtiyaçlarına göre ev tutanlar için Uşak merkeze ve okul güzergahına yakınlık kriterlerine dikkat ediyor.

UŞAK’TA ÖĞRENCİLERİN EN ÇOK TERCİH ETTİĞİ BÖLGELER

YKS sonuçlarına göre Uşak Üniversitesi’ni kazanan öğrencilerin en sık tercih ettiği yerleşim bölgelerinin başında Ünalan Mahallesi geliyor. Ünalan Mahallesi konumu ve öğrencilere sunmuş olduğu olanaklardan dolayı öne çıkıyor. Genel olarak Uşak’ta üniversite öğrencilerinin yaşadığı mahalle neresi denince akla Ünalan Mahallesi gelir.

Ünalan Mahallesi’nin öğrencilere sunduğu avantajlar bir hayli fazladır. Çarşı merkezine yakın konumda olan bu mahallede öğrenciler için ekonomik eğlence, yeme – içme ve çeşitli olanaklar sunuluyor. Bu yüzden Uşak Üniversitesi öğrencileri arasında en popüler yerlerden biri Ünalan Mahallesi’nde Dikilitaş gibi yerler öne çıkıyor.

UŞAK’TA ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN YAŞADIĞI MAHALLELER

Uşak’ta ev tutmak isteyen öğrenciler için ikinci seçenek Kemalöz Mahallesi’dir. Bu mahallenin bazı bölgelerinin üniversite kampüsüne yakın konumda olması öğrenciler için önemlidir. Etkinlik alanlarını barındıran Kemalöz Mahallesi’nde çok sayıda öğrenci yaşıyor.

Uşak Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) öğrencilerin en çok zaman geçirdiği yerlerden olduğu için mahalle seçimi önem taşıyor Üniversite yurtlarını içinde barındıran Kemalöz Mahallesi Uşak’ta öğrencilerin yaşadığı yerlerden biri olarak gösteriliyor. Öğrencilere ekonomik ve alternatif fırsatlar sunan mahalle kentte en çok tercih edilen yaşam alanları arasındadır.