Üniversite, 2020 yılından bu yana başarılı bir şekilde uyguladığı TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ile elde ettiği sertifikayı, 10 Kasım 2023 tarihinde gerçekleştirilen dış tetkikte elde ettiği başarıyla yeniden almaya hak kazandı.

Üniversite yönetimi, kalite standartlarına uygunluğu sürdürme ve sürekli iyileştirme hedefi doğrultusunda 10 Kasım 2023 tarihinde gerçekleştirilen dış tetkik sonuçlarını karşıladı.

TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, kurum içi süreçlerin etkin yönetimi, müşteri memnuniyetinin sağlanması ve sürekli iyileştirme prensipleri üzerine odaklanarak kurumun kalite politikalarına uygunluğunu değerlendiriyor.

Uşak Üniversitesi Rektörü, başarıya ilişkin yaptığı açıklamada, "Üniversitemiz, kalite odaklı yaklaşımıyla sürekli olarak gelişmeyi ve iyileşmeyi hedeflemektedir. 2020 yılından bu yana elde ettiğimiz TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikası, üstün kalite standartlarımızı koruma ve yükseltme konusundaki kararlılığımızın bir göstergesidir. Tüm akademik ve idari personelimize bu başarıda gösterdikleri özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim" dedi. Haber/Hava Aksu