Times Higher Education “Dünya Üniversite Sıralaması 2024” listesinde Uşak Üniversitesi, dünyanın en iyi üniversitelerinin yer aldığı 108 ülke ve bölgeden 1.904 üniversite arasında yer aldı.

Eğitim-öğretim, araştırma ortamı, araştırma kalitesi, endüstri ve uluslararası görünüm olmak üzere beş başlıkta puanlanmasına dayalı sıralamalarını veren ve tüm dünyadan seçkin 1904 üniversitenin; akademik derecelendirme kuruluşları arasında dünyanın en prestijli kuruluşlarından biri olan Times Higher Education (THE) “Dünya Üniversite Sıralaması 2024”te (World University Rankings 2024) Uşak Üniversitesi de yer alma başarısını gösterdi.

Uşak Üniversitesi, ilk defa 2022 yılında Times Higher Education  “Dünya Üniversite Sıralaması”na girmeyi başarmış, 2023 yılında ise  genel sıralamaya girmeye hak kazanmıştı. Bu başarısını devam ettiren Uşak Üniversitesi, araştırma kalitesi ve uluslararası görünüm kategorilerinde yükseliş göstererek dünya sıralamasına 1501+’dan girmeyi başardı. Türkiye’den sadece 97 üniversitenin yer aldığı THE “Dünya Üniversite Sıralaması 2024”te Uşak Üniversitesi 72. sırada bulunuyor.

Uşak Üniversitesi 3. Kez THE “Dünya Üniversite Sıralaması”nda

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Üniversitesi’nin adını bir kez daha dünyanın seçkin üniversitelerinin arasına yazdırmanın gururunu yaşadıklarını belirterek şunları söyledi;  “Adı Bir Şehir, Hedefi Dünya’ sloganıyla çıktığımız yolda 3 yıl üst üste dünyanın en saygın üniversitelerinin bulunduğu listede yer almayı başardık. Dünyanın köklü üniversitelerinden Oxford, Stanford, Harvard, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) ve Cambridge Üniversitesi’nin olduğu listeye Türkiye’den giren 97 üniversiteden biri olan üniversitemizin aklın ve bilimin ışığında çalışarak daha birçok başarıya imza atacağına inanıyorum” dedi.