Uşak Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalında görev yapan Doç. Dr. Cansu Gül Koca, Dr. Öğretim Üyesi Aras Erdil ve Arş. Gör. Mehmet İğneci gerçekleştirdikleri eklem ameliyatıyla, Uşak’ta bir ilke imza attılar. 

Çene ekleminde ağrı ve sık sık çene çıkması şikâyetleriyle Uşak Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı’na başvuran 60 yaşındaki kadın hastanın Temporo Mandibular Eklem Ameliyatı, saatler süren ameliyatın ardından başarıyla gerçekleştirildi.

Uşak Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalında görev yapan Doç. Dr. Cansu Gül Koca, Dr. Öğretim Üyesi Aras Erdil ve Arş. Gör. Mehmet İğneci tarafından gerçekleştirilen bu öneli ameliyat ise, ege bölgesindeki diş hekimliği fakülteleri içinde yapılan ilk ve tek eklem ameliyatı olarak da tarihe geçti.

Vali Dr. Turan Ergün, 2'nci Tur Seçimleri İçin Oyunu Kullandı Vali Dr. Turan Ergün, 2'nci Tur Seçimleri İçin Oyunu Kullandı

Uşak Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalında görev yapan Doç. Dr. Cansu Gül Koca, Dr. Öğretim Üyesi Aras Erdil ve Arş. Gör. Mehmet İğneci tarafından, Uşak Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ameliyathanesinde, genel anestezi altında başarı ile gerçekleştirilen ameliyat sonrasında bir açıklama yaptılar. Hekimler yaptıkları açıklamada; “Hastanın çene ekleminde ağrı ve sık sık çene çıkması şikâyetleriyle fakülteye geldiğini belirterek şunları aktardılar: “Hastamızın ağız içi, ağız dışı ve radyolojik muayeneleri yapıldı. Muayene sonucu çift taraflı çene eklemi ameliyatı (Eminektomi) olması planlandı. Hastamızın ameliyatını Uşak Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ameliyathanesinde genel anestezi altında başarı ile gerçekleştirdik. Ameliyatta ağzın açık kalmasına sebep olan çift taraflı, kafa tabanındaki büyümüş kemik parçaları (articular eminence) çıkarılmış ve hastanın alt çenesine normal fonksiyonu kazandırılmıştır. Bu sayede hastanın yarım kalan diş tedavilerine de devam edilmiştir. Hasta 3 günlük takip sonrası hastaneden taburcu edilmiştir.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş; “Hekimlerimiz, Bölgedeki Fakülteler İçinde Yapılan İlk ve Tek Eklem Ameliyatıyla Tarihe Geçtiler”

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinin hekimleri tarafından gerçekleştirilen operasyonun, bölgemizdeki diş hekimliği fakülteleri içinde yapılan ilk ve tek eklem ameliyatı olduğunun altını çizdi.

Uşak Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinin önemli çalışmalara imza attığını hatırlatan Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş; “Uzman hekim kadrosuyla bölgede yapılamayan birçok tedavi Uşak Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde gerçekleştiriliyor. Başarılı çalışmalarından dolayı tüm Diş Hekimliği Fakültemiz personelini tebrik ediyorum. Hastamıza da sağlıklı günler diliyorum” ifadelerini kullandı.