Bu çalışmalar kapsamında, tarım arazilerindeki hububat kök ve kök boğazı çürüklüğü, süne ve tarla faresi gibi zararlıların popülasyonunu izleme ve kontrol etme faaliyetleri gerçekleştiriliyor.

Özellikle Ulubey İlçe Merkezi ve Kışla köyünde çalışmalar hız kazandı. Bölgedeki tarımsal üretimi korumayı ve verimliliği artırmanın hedeflendiği açıklandı. Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personelleri, hububat tarlalarında detaylı incelemeler yaparak kök ve kök boğazı çürüklüğü gibi zararlıların varlığını tespit ediyor ve gerekli önlemleri alma konusunda çiftçilere eğitim veriyor. 

Ayrıca, süne ve tarla faresi gibi tarımsal üretimi tehdit eden popülasyonların kontrol altına alınması için saha çalışmaları da titizlikle yürütüldüğü bilgisine değinen ekipler, çalışmaların, bölgedeki çiftçilerin ürünlerini korumasına ve verimliliği artırmasına yardımcı olması amacıyla yapıldığını ifade etti.

Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, hububat alanlarında yapılan bu kontrol çalışmalarıyla, bölgedeki tarımsal üretimin sürdürülebilirliğini ve kalitesini sağlamak için kararlı bir şekilde hareket etmeye devam edeceklerini belirtti.

Editör: Öyküm Yavuz