Market reyonlarında gözlenen yüksek fiyatlı etiketler karşısında şaşkına düşen birçok tüketici, son dönemlerde satın aldıkları ürünlerin sık sık fiyat değiştirdiklerini belirterek tepki göstermeye başladı. Birçok market çalışanı da etiket değiştirmeye yetişemediklerini belirtirken bu durum en temel ihtiyaçların dahi güçlük ile karşılanmasına hatta bazı durumlarda karşılanamamasına yol açmaya başladı.

Uzun süredir gerek enflasyon gerek ise de dolar kurunda gözlenen ani ataklardan ötürü artan ürün fiyatları, ek olarak değişen KDV oranlarından da etkilendi. Gıda ürünlerinden kozmetik ürünlerine kadar pek çok ürün grubunda gözlenen yüksek oranlı fiyat artışları sebebi ile zincir marketlerin indirim kampanyalarını hiç olmadığı kadar yakından takip etmeye başlayan tüketiciler, son olarak eylül ayının ilk haftası için duyurulmuş olan kampanyalara yöneldi. Bu noktada devreye giren zincir market Şok, ülke genelinde bulunan tüm mağazalarında geçerli olmak üzere yeni bir kampanya düzenlemiş olduğunu duyurdu.

ŞOK MARKET’TEN YENİ İNDİRİM KAMPANYASI

Düzenlediği indirim kampanyaları ile dikkatleri üzerine çekmeyi sürdüren zincir market Şok, son olarak yeni ayın ilk kampanyası ile gündeme geldi. Resmi web sitesi üzerinden yayınlamış olduğu güncel duyuruda birçok üründe fiyat değişikliğine gitmiş olduğuna dikkat çeken zincir market, kampanyasının son geçerlilik tarihini 5 Eylül olarak paylaştı.

ŞOK MARKET EYLÜL AYI İNDİRİMLERİ

Şok Market mağazalarında 5 Eylül tarihine kadar indirimli fiyatlardan satışta kalacak olan bazı ürünler şu şekilde:

- Ünal olgunlaştırılmış tam yağlı inek peyniri 600 g: 135 TL

- Namet/ Pınar Şölen kangal sucuk 250 g: 119 TL

- Molfix Pure& Soft bebek bezi çeşitleri: 219 TL

- Pril Excellence bulaşık makinesi kapsülü 22’li: 79,90 TL

- Fairy Power sprey 500 ml: 59,90 TL

- Derby tıraş kolonyası 250 ml: 28,90 TL

- Duru geleneksel sabun pirinalı 5x 160 g: 57,90 TL