İş arayan vatandaşlar için dikkat çeken bir duyuru gedi. Uşak ve çevre illerdeki vatandaşlar, Uşak Şeker Fabrikası’nın da bağlı olduğu Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş bünyesinde duyurulan iş ilanına başvuruda bulunarak Uşak’ta iş sahibi olabilecek. Ayrıca duyurulan personel alımı ilanında birçok ilde alım yapılacağı belirtildi. Aralarında Uşak’ın da bulunduğu personel alımları için şartlar ve detaylar da belli oldu.

Uşak Şeker Fabrikası’nın da bünyesinde bulunduğu Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş, 6 ay çalıştırılmak üzere en az ortaokul mezunu, geçici statüde işçi alımı yapacak. İşçi alımlarına ilişkin ilanlar, Türkiye Şeker Fabrikaları resmi internet sitesi üzerinden duyuruldu ve söz konusu ilanlar Cumhurbaşkanlığına bağlı kurumlarda yayınlandı. Yapılacak olan içi alımları için iller ve fabrikalar da belirlendi. İşte detaylar…

ALIM YAPILACAK İL VE İLÇELER

Bünyesinde Uşak Şeker Fabrikası’nın da bulunduğu Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş, 6 ay çalıştırılmak üzere geçici statüde, en az ortaokul mezunu işçi alımları gerçekleştirecek. Yayımlanan alım ilanına göre işçi alımı yapılacak il ve ilçeler şöyle:

●      Uşak

●      Ağrı

●      Ankara

●      Burdur

●      Elazığ

●      Erciş (Van)

●      Eskişehir

●      Ilgın (Konya)

●      Kars

●      Kastamonu

●      Malatya

●      Susurluk (Balıkesir)

●      Yozgat

ALIM YAPILACAK VASIF VE MESLEKLER

Yayımlanan ilana göre 6 ay istihdam edilmek üzere, geçici statüde, en az ortaokul mezunu 613 işçi alınacak. Başvurular İŞKUR il ve şube müdürlükleri üzerinden yapılabilecek. Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. bünyesinde yapılacak alımlarda aranan vasıf ve meslekler ise şöyle:

●      Bilgisayarlı Makine Teknisyeni

●      Bilgisayar Teknisyeni

●      Mekatronik Bakım Onarım Teknisyeni

●      Kimya Teknisyeni

●      Mekaniker Buhar Kazanları Teknisyeni

●      Metal Teknolojisi Teknisyeni

●      İnşaat Teknisyeni

●      Makine Bakım Onarım Teknisyeni

●      Elektrik Teknisyeni

●      Endüstriyel Otomasyon Teknisyeni

●      Tarım Makineleri Teknisyeni

UŞAK ŞEKER FABRİKASI’NA 55 İŞÇİ ALINACAK

Türk Şeker A.Ş., 613 kişilik geçici işçi alımı fabrikaların ihtiyaç durumlarına göre belirledi. Bu kapsamda Türkiye’nin ilk şeker fabrikası olan Nuri Şeker Uşak Şeker Fabrikası’na da toplamda 55 işçi alınacak.