İŞKUR üzerinden yayımlanan son ilana göre Türkiye Şeker Fabrikaları 5 ayrı meslek için Uşak’ta personel alımına çıktı.

Yapılacak alımlarda KPSS puanına bakılacak. İşte alım yapılacak meslekler ve başvuru şartları:Makine Bakım Onarım Teknisyeni Elektrik Teknisyeni Mekatronik Bakım Onarımcısı Metal Teknolojisi Teknisyeni Endüstriyel Otomasyon Teknisyeni. Yapılacak personel alımında başvuruların başladığı ve son alımların 26 Nisan tarihinde yapılacağı açıklandı.

Uşak merkez için yapılacak alımlarda adaylar başvurularını online olarak İŞKUR üzerinden gerçekleştirebilecek.

- Genel Başvuru Şartları

Yayımlanan ilanlar için genel başvuru şartları açıklandı. İşte o şartlar:  TC vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, İlanlarda belirtilen tüm özel ve genel şartları taşımak, Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, Arşiv araştırmasının olumlu olması, Kanunda belirtilen şartları taşımak, İlanda belirtilen il sınırları içerisinde ikamet etmek. Adayların sadece 1 meslek koluna başvuru yapabilecekleri açıklandı. Bunun yanı sıra adayların göreve başladıktan sonra 5 yıl nakil talebinde bulunamayacakları duyuruldu. Aynı zamanda 3 ay boyunca deneme süresine tabi tutulacak adaylar için alımları daimi olacağı açıklandı.

- Başvuru İçin İstenilen Belgeler

Başvuru yapacakların birtakım belgeleri hazırlaması gerekiyor. öncelikle adayların askerlikle ilişiğinin olmadığını gösteren belge, mezuniyetini gösteren belge ve çalışmasına engel olabilecek bir sağlık probleminin olmadığını gösteren sağlık raporunu hazırlaması gerekiyor. Başvuruda bulunacaklar için son başvuru tarihinin 26 Nisan olduğu açıklandı

Editör: Öyküm Yavuz