Hazırladığı tiyatro oyunlarıyla Uşak’ı birçok ilde temsil eden, geçtiğimiz aylarda Uşak’ın ev sahipliği yaptığı 11. Ege Tiyatrolar Birliği Buluşması’nı organize eden Uşak Şehir Tiyatrosu, başarılarına bir yenisini daha ekledi.

Uşak Şehir Tiyatrosu, Tiyatro Gazetesi’nin İstanbul’da düzenlediği Uluslararası 8. Anadolu Tiyatro Ödülleri Programından “Yılın Tiyatro Adamı Ödülü’nü” alarak, önemli bir başarıya imza attı.

Uşak Şehir Tiyatrosu adına, ödülü Uşak Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Murat Çubukçu aldı.

Gündeme Dair Gündeme Dair

Düzenlenen Uluslararası Anadolu Tiyatro Ödül Töreni’ne, 9 ülkeden ve Türkiye’den 17 ilden tiyatro oyuncusu, kurum ve kuruluşlar katıldı.

Törende tiyatro alanında oluşturulan kurumsal yapı ve kentte tiyatroya yönelik hayata geçirilen ilkler vurgulandı.
 
Uşak Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Murat Çubukçu, Duygu ve Düşüncelerini Dile Getirdi

Ödül töreni sonrası yaşadığı mutluluğu anlatan Murat Çubukçu “Uşak Şehir Tiyatrosu 2016 yılında kuruldu ve gönüllülüğü esas alarak başladı. İlk başlarda zor zamanlar geçirdik, global sorunumuz olan pandemiyle mücadele ettik. Tabi biz yine de durmadık ve şehir tiyatrosu oyuncumuz Ahmet Büyükuğurlu severek sahneye taşıdığımız Bizim Sandık adlı çok güzel bir oyunu yazdı. Sürekli sosyal medya içerikleri ürettik ve her daim seyirci kitlemize hitap etmeye çalıştık. Uşak izleyicisi, şehir tiyatrosu oyuncuları ve destekçilerimiz bizi bugünlere taşıdı.” dedi.

Sözlerinde aldığı ödüle de değinen Çubukçu sahne önü ve arkasında bulunan tüm ekip arkadaşlarının bu ödülde payı olduğunu belirterek, beni destekleyen eşim ve çocuklarıma ait. Ödül töreninde sahneye çıktığımda da belirttim, bu ödül benim değil bizim. Ülkemizde böyle bir ödüle layık görülmek ayrı bir keyif. Ama altını çizmek gerekirse biz daha olmadık, olduk demek öldük demektir. O yüzden çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.Murat Çubukçu; “Ekibimiz Yeni Oyunlar İçin Hazırlıklarını Sürdürüyor”
Yeni sezonda festivallerin ve 3 oyunda prömiyerin vatandaşlarla buluşacağını belirten Murat Çubukçu, tiyatro ekibinin üzerinde çalıştığı, farklı konseptler barındıran doğaçlama formatındaki gösterinin de Mayıs ayında sahneye taşınacağını duyurdu.