Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği Genel Başkanı Kurtuluş Kara’nın ile birlikte Üniversite-Dikilitaş şehir içi otobüs hattı durağına yaptığı ziyarete katıldı.

Usak Belediyesi Mazot Yardımı 1

- Sorunları Biliyoruz Üstesinden Geleceğiz

Başkan Yalım’ın yanı sıra Uşak Şoförler ve Otomobil Esnafları Odası Başkanı Mustafa Korkmaz ve yönetim kurulu üyeleri de görüşmede yer aldı.

Ziyarette konuşan TÖHOB Genel Başkanı Kara; Başkan Yalım’ın esnaf dostu olduğunu vurgulayarak, “Uşaklı ulaşım esnafımız ve vatandaşlarımız çok şanslı, çünkü başkanım her zaman emekçinin ve çalışanın yanında yer alıyor“ dedi.

Usak Belediyesi Mazot Yardımı 2

- Esnafı Da Vatandaşı Da Rahatlatacağız

Başkanı Yalım ise şehir içi otobüs şoförlerine verdiği sözleri unutmadığını ve en kısa sürede Belediye Meclisinde gündeme getireceğinin altını çizdi. Otobüs sektörüne yapacağı destekleri anlatan Başkan Yalım;

“65 yaş üstü ve engelli vatandaşlarımız için hükümetten gelen miktar kadar her ay biz de otobüs sahibi esnaf kardeşlerimize destek olacağız. Bu sayede esnaf kardeşlerimizi bir nebze olsun rahatlatmaya çalışıyoruz.

Önümüzdeki süreç içerisinde de her aracımıza 100 litre mazot desteği ile vermiş olduğumuz sözü yerine getireceğiz” dedi.

Öte yandan hastane ulaşımında vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamaması için en kısa sürede nöbet sistemi düzenleyeceklerini belirten Başkan Yalım, “Hem esnaflarımıza hem de vatandaşlarımıza her anlamda destek olmaya devam edeceğiz“ diye konuştu.

Muhabir: Hava Aksu