Uşak’ın önemli kuruluşlarından biri olan Nuri Şeker Şeker Fabrikası son dönemlerde yerel gündemden düşmemeye başladı. Kısa bir süre önce istihdam duyurusu ile gündeme gelen fabrika, son olarak esnafları yakından ilgilendiren bir açıklama ile dikkatleri üzerine çekti.

Uşak Nuri Şeker Şeker Fabrikası tarafından yapılan açıklamada, şeker fabrikasından ürün satın almak isteyen esnaflara ödeme kolaylığının sağlanacak olduğu bilgisi yer aldı. Peki fabrikada şekerin kilosu kaç TL oldu?

YETKİLİ İSİMDEN ESNAFLARA ÇAĞRI

Uşak Aşçılar ve Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Şeref Parlas, esnafları yakından ilgilendiren bir açıklamada bulundu. Uşak Nuri Şeker Şeker Fabrikası’ndan şeker satın almak isteyenlere ödeme kolaylığının sağlanacak olduğunu bildiren Parlas, verilen kararın detaylarını ilgilileri ile paylaştı.

Başkan Parlas tarafından yapılan resmi açıklamada yer alan bilgilere göre Uşak Nuri Şeker Şeker Fabrikası’ndan şeker çıkışı KDV hariç 27 TL olarak belirlenmiştir. Esnaflar güncel fiyat üzerinden şeker alımı yapabilecek, ödeme tarafında ise 3 taksit kolaylığı sağlanacaktır.

TAKSİT ÖDEMELERİNİN DETAYLARINI PAYLAŞTI

Susurluk, Malatya, Kastamonu, Kars, Ilgın, Eskişehir, Ereğli, Erciş, Burdur, Ağır, Yozgat ve Uşak Şeker Fabrikalarından KDV hariç kilogram fiyatı 27 TL olarak belirlenmiş olan şekerin 3 taksit şeklinde satın alınabilecek olduğunu belirten Parlas, taksit dönemlerini de paylaştı. Parlas’ın resmi açıklamasında yer alan bilgilere göre esnaflar ilk taksit ödemelerini 15 Aralık, ikinci taksit ödemelerini 15 Ocak 2024 ve üçüncü taksit ödemelerini ise 15 Şubat 2024 tarihinde gerçekleştireceklerdir.

Uşak Nuri Şeker Şeker Fabrikası’ndan şeker satın almak isteyen müşterilerin, 25 Ekim 2023 tarihine kadar Şeker Talep Formu’nu doldurmaları gerekmektedir. Müşterilerin talepleri 26 Ekim tarihinde değerlendirilecek olup talepleri onaylanan müşterilere kurum tarafından bilgilendirmede bulunulacaktır. Müşteriler kurumun kendileri için uygun gördüğü miktarlarda satın alma işlemi gerçekleştirebilecek olup 30 Ekim 2023 tarihine kadar satın alınan şekerin tamamına tekabül eden KDV tutarını fabrikanın ilgili hesabına yatıracaklardır.

Kaynak: Öyküm Yavuz