Fatih Yatılı Hafızlık Kur'an Kursu Konferans Salonunda düzenlenen Cübbe Giyme Töreniyle Din Gönüllüleri kervanında yerini alarak görevine başladı. Programa İlçe Müftülerimiz ve Diyanet ordusunun yeni neferlerinin heyecanını paylaşan aile üyeleri de iştirak etti.

Programda konuşan İl Müftüsü Burhan Çakır; Peygamber mirası mesleğimizi Allah'ın rızasını gözeterek ve Resûlullahın ahlakını kuşanarak yapmanın önemini vurguladı. Müftü Çakır, Diyanet İşleri Başkanlığı çatısı altında görev yapmanın Allah'ın üzerimizdeki en büyük nimetlerinden biri olduğunu, her işimizde bu bilinçle hareket ederek kurumsal aidiyet bilincine sahip birer din gönüllüsü olmanın lüzumuna değindi. İl Müfütüsü Burhan Çakır, “Aramıza yeni katılan arkadaşlarımıza nice hayırlı görevler ve hayırlı ömürler diliyorum

Imam Usak Olay

Program genç hocalara günün anısına Kur'an-ı Kerim ve bayrağımızın hediye edilmesi,  hatıra fotoğrafı çekimi ve dualarla sona erdi. Müftülükten yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi, “Hakka ibadet; Halka hizmet noktasında Gücümüze güç katan görevlilerimize  hoşgeldiniz dileklerimizi iletiyor, ihlas ve samimiyetle, hizmet etmelerini diliyor, katkı ve katılım sağlayan herkese şükranlarımızı sunuyoruz” denildi.