Erkekler özel programda Ulu Cami’de düzenlenecek programa İl Müftüsü Burhan Çakır’da katılım sağlayacak. 

Çakır’ın sohbet edeceği gecede güzel sesli hafızlar Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Mevlid-i Şerif icra edecek.  Ulu Cami’deki programa bütün Uşaklılar ailecek katılabilecek.

Program akşam namazına müteakip saat 19:10’da başlayacak.

Kadınlara özel bir program ise Uşak Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından Kentsel Dönüşüm Toki’de yer alan Prof. Dr. Talat Koçyiğit Camii'nde düzenlenecek programda ilahiler okunacak, sohbet edilecek. Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Dualarla gecenin manevi havası solunacak.

MİRAÇ KANDİLİ NEDİR?

Sözlükte “yukarı çıkmak, yükselmek” anlamındaki urûc kökünden türemiş bir ism-i âlet olan mi‘râc kelimesi “yukarı çıkma vasıtası, merdiven” demektir. Terim olarak Hz. Peygamber’in göğe yükselişini ve Allah katına çıkışını ifade eder. Olay, Mescid-i Harâm’dan Mescid-i Aksâ’ya gidiş ve oradan da yükseklere çıkış şeklinde yorumlandığından kaynaklarda daha çok “isrâ ve mi‘rac” şeklinde geçerse de Türkçe’de mi‘rac kelimesiyle her ikisi de kastedilir. İslâmî kaynaklarda genellikle ele alındığı şekliyle mi‘rac hadisesi iki safhada meydana gelmiştir. Resûl-i Ekrem’in bir gece Mescid-i Harâm’dan Mescid-i Aksâ’ya yaptığı yolculuğa isrâ, oradan göklere yükselmesine mi‘rac denilmiştir.