Ali Karaoba, kendi sosyal medya hesapları üzerinden paylaştığı videoda şunları söyledi, “TBMM'de görüşmeleri süren “Öğretmenlik Mesleği Kanunu” teklifi üzerine Milli Eğitim Komisyonu’nda Uşak'ta eğitimdeki sorunlarımızı da MEB Bakan Yardımcısı ve komisyona ilettim.

Uşak Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin pırıl pırıl gençleri ve donanımlı öğretmenlerinin geleceğiyle oyun oynamayı bırakın. İnşaat ve rant uğruna Türkiye'ye uzmanlaşmış insan gücü yetiştiren bu liselerimize hep birlikte sahip çıkmalıyız.

İlimiz Uşak’ta Fatih Sultan Mehmet Ticaret Lisesi var ve 2022’den bu yana güçlendirme kararı var. Bundan 7 yıl önce depreme dayanıklı mı diye karot alınmış ve sonra bütün ışıklandırma ve diğer sistemleri yenilenmiş. Maden yıkacaktınız bu kadar masrafı niye yaptınız.

Bu kadar öğretmeni ve öğrenciyi niye oyaladınız. 5 tane bölüm var ve kapatmak için elinden geleni yapıyorlar. Taşımayla öğrencilerimizi buraya getiririz ve iyi sonuçlar alırız. Sadece İmam Hatip Kampüsleri oluşturmak, Fen Lisesi ve Anadolu Ticaret Liselerini boşaltmalarını doğru bulmuyorum. Ortak aklı merkeze koyun ve sorunlarımızı böyle çözelim.” Dedi.

Karaoba,  öğretmenlik meslek kanunundaki eksiklikleri de dile getirerek şunları söyledi, “TBMM'de görüşmeleri süren “Öğretmenlik Mesleği Kanunu” teklifi üzerine Milli Eğitim Komisyonu’nda Uşak'ta eğitimdeki sorunlarımızı da MEB Bakan Yardımcısı ve komisyona ilettim. Uşak Fatih Sultan Mehmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin pırıl pırıl gençleri ve donanımlı öğretmenlerinin geleceğiyle oyun oynamayı bırakın. İnşaat ve rant uğruna Türkiye'ye uzmanlaşmış insan gücü yetiştiren bu liselerimize hep birlikte sahip çıkmalıyız” dedi.

Editör: Ozan Yavuz