Vefat haberleri, son dönemlerde arama motorlarında öne çıkan konu başlıkları arasında yer almaya devam ediyor. Bu kapsamda Uşaklılar da kendi bölgelerinde hayatlarını kaybetmiş olan hemşerilerinin cenaze ilanlarını ve onlar için düzenlenecek olan defin programlarını yakından takip ediyorlar.

Son olarak bugün yerelde gündeme gelen vefat gelişmeleri, Uşak Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından yayınlanmış olan duyuru ile resmiyete kavuştu. Her gün olduğu gibi 17 Ekim Salı günü de resmi web sitesi üzerinden bir duyuru yayınlayarak bölge halkını bilgilendiren Uşak Mezarlıklar Müdürlüğü, şu an için iki cenazenin kayda alındığını ifade etti.

2 KİŞİNİN VEFATI DUYURULDU

Bölge halkı tarafından yakından takip edilen kamu kurumları arasında yer alan Uşak Mezarlıklar Müdürlüğü, her gün olduğu gibi bugün de yerel gündemin en çok okunanları arasında yer aldı. Resmi kaynakları aracılığı ile günlük vefat haberlerini paylaşan kamu kurumu, bugün için de bir liste yayınladı.

17 Ekim 2023 Salı günü için düzenlemiş olduğu listeyi bölge halkı ile paylaşan Uşak Mezarlıklar Müdürlüğü, 2 kişinin hayatını kaybetmiş olduğunu açıkladı. Hayatlarını kaybeden Ahmet Taylan ile İdris Burccu’ya Allah’tan rahmet dileyen Uşak Mezarlıklar Müdürlüğü, merhumların ailelerine ve yakın çevrelerine ise baş sağlığı ve sabır diledi. Ayrıca cenazelerin bugün defnedilecek oldukları bilgisi de kurum tarafından kaydedildi.

UŞAK MEZARLIKLAR MÜDÜRLÜĞÜ DEFİN PROGRAMI 17 EKİM

Bugün için düzenlemiş olduğu cenaze listesini resmi web sitesi üzerinden yayınlayarak iki kişinin vefat haberini veren Uşak Mezarlıklar Müdürlüğü, ayrıca defin işlemlerine ilişkin bilgilendirmelerde de bulundu. Her iki cenazenin de gün içerisinde farklı bölgelere defnedilecek olduğunu belirten kamu kurumu, ayrıntıları paylaştı.

Uşak Mezarlıklar Müdürlüğü hayatlarını kaybeden vatandaşlar için yürütülecek olan defin işlemlerine ilişkin şu bilgileri sıraladı:

- Ahmet Taylan: Merhumun cenazesi ikindi namazına müteakip Banaz ilçesinin Banazköy Köyünde defnedilecektir.

- İdris Burccu: Merhumun cenazesi öğle namazına müteakip Banaz ilçesinin Büyükoturak Köyünde defnedilecektir.

Kaynak: hava aksu