Uşak Anadolu Lisesi öğrencileri, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenlenen "Vatan ve Kahramanlık Buluşmaları" kapsamında, Türkiye Harp Malulleri Şehit Dul ve Yetimleri Uşak Şubesi yönetimi ile bir araya geldi.

Ogrenciler Gazilerle Bulustu Usakolay 3

Buluşma, öğrencilere vatan sevgisi ve kahramanlık kavramlarını, kahraman gazilerin anılarından dinleyerek öğrenme fırsatı sundu.

Gazilerin yönetim başkanı Gazi Kemal Cengiz ve Gazimiz Himmet Güler, vatan ve millet sevgisi uğruna yapılan fedakârlıkları anlatarak, terörle mücadele anılarından kesitleri paylaştı.

'Kanımızın Son Damlasına Kadar Mücadeleye Hazırız'

Gazilik unvanını taşımanın onurunu vurgulayan Gazi Kemal Cengiz, genç nesillerle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduğunu belirterek, "Bize gazilik unvanı nasip oldu ama vatanımız için her zaman kanımızın son damlasına kadar mücadeleye hazırız" dedi.

Gaziler, konuşmalarının ardından öğrencilerin sorularını cevapladılar.

Özellikle terörle mücadelede edindikleri deneyimleri paylaşarak gençlere önemli mesajlar iletti.

Ogrenciler Gazilerle Bulustu Usakolay 4

'İHA'lar SİHA'lar Yapın'

Uşak Lisesi Okul Müdürü Kazım Dönmez, gençlerin vatan ve millet sevgisiyle daha da bilinçlenmelerini sağlayacak konuşmalar yaptı. Dönmez, öğrencilere hitaben, "Bu ülke, sizden özellikle askeri ve savunma sanayisini daha iyi noktalara getirmenizi istiyor. Kendinizi hâlihazırda var olan dronlar, İHA'lar ve SIHA'lar üzerine geliştirip daha da iyisini yapabilirsiniz" şeklinde konuştu.

Programın sonunda Uşak Anadolu Lisesi Müdürü Kazım Dönmez, gazilere teşekkür ederek plaket takdim etti.

Ogrenciler Gazilerle Bulustu Usakolay 2

Uşak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nden İbrahim Karadede ve Sosyal Çalışmacı Nermin Esra Özkır'ın da katıldığı program, öğrencilerin coşkulu alkışları ve memnuniyet dolu ifadeleri ile sona erdi. (Haber/Hava Aksu)