Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık bölümü öğrencilerinin kampanya dersleri devam ediyor.

Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık bölümü öğrencileri Ezgi Sude Çevrik, Rabia Esendemir Ve Süleyman Samet Kurt Prof. Dr. Murat Sezgin önderliğinde halkla ilişkiler kampanyaları dersi kapsamında Uşak Latife Hanım Anaokulu 5-6 yaş grubu öğrencileri ile çevre farkındalığını kazandırabilmek için bilinçlendirme çalışmaları ile yürüttükleri etkinliklerine yenilerini eklediler.

Yapılan son 2 etkinlik doğrultusunda çevre farkındalığını artık tamamen öğrenen ve bilinçlenen öğrenciler çevreyle ilgili çeşitli oyunlar oynayarak kazanımlarını eğlenceli aşamalarla birleştirerek pekiştirdiler. Uşak Latife Hanım Anaokulu öğrencileri yeşil dünyayı oyunlarla öğreniyor, renkli aktivitelerle çevre bilinci gelişiyor. Öğrencilerle birlikte yapılan küçük motor becerilerini geliştirecek çevre robotları, büyük bir ilgi gördü. Öğrenciler robotların yapıldığı süreden itibaren geri dönüşüm atıklarını gerekli bölümlere atarak, günlük hayatlarında da bu robotları kullandılar. Her grup çevre robotlarının içlerini doldurdu. Etkinlik süresi boyunca öğrendikleri bütün bilgi ve deneyimlerini çizdikleri resimlere döken öğrenciler, hayal gücünü de ekleyerek ortaya harika sonuçlar çıkardılar.

Yapılan çevre robotları her öğrenci grubunun sunumuna bağlıyken, çizilen resimlerle her öğrencinin bireysel fikirleri ön planda tutuldu ve vurgulandı. Çevre robotları ve çizilen resimleri anlatan ve üzerinde konuşulan küçük bir sergi havasıyla sunumlar yaptırıldı, soru ve cevap eşliğinde etkinliğe devam edildi.

Çevreci şapkalar ve yüz boyama; “minikler neşeli danslarla keyifli anlar yaşadı”

Öğrencilere son etkinliklerinde çevre bilincine uygun olarak seçilen ‘’yeşil kahramanlar’’ yazılı şapkalar dağıtıldı. Bu hediye onlara 7 hafta boyunca eğlenerek öğrendikleri, çevre konusunda onlara ait birer yeşil kahraman olduklarını unutamayacakları bir hediye oldu. Daha sonrasında çeşitli danslar eşliğinde öğrenciler eğlenirken, yüz boyama yaparak üniversite öğrencileri ve latife hanım öğrencileri arasında unutulmayacak bir bağ kurulup, imza atıldı.

Uşak Latife Hanım Anaokulu Müdürü Döndü Ay ‘’ 7 hafta boyunca öğrencilerimizle yürüttüğünüz, çevre farkındalığı kazandırma etkinliklerinizde, öğrencilerimizin gelişim düzeylerine uygun, yaratıcı ve etkili aktiviteler gerçekleştirdiniz. Okulumuz ve öğrencilerimiz adına size teşekkür ederim. ‘’ sözleriyle memnuniyetini ifade ederken uşak latife hanım anaokulu müdür yardımcısı aslı tuna ise “tekrar emekleriniz için teşekkür ederiz “ diyerek iyi dileklerde bulundu. Ayrıca, çocukların çevre bilinci geliştirmeye yönelik bu tür etkinliklerin, onların kişisel ve sosyal gelişimlerine büyük katkı sağladığını vurguladı. ‘’emeğiniz ve özveriniz için minnettarız. Bu etkinliklerle geleceğe umutla bakıyoruz, ‘’ diyerek sözlerini tamamladı.

Uşak Üniversitesi Öğrencileri Ezgi Sude Çevrik, Rabia Esendemir, Süleyman Samet Kurt Prof. Dr. Murat Sezgin önderliğinde halkla ilişkiler kampanyaları dersi kapsamında çevre farkındalığı kazandırma kampanyaları ile yürüttükleri etkinliklerine latife hanım anaokulu öğrencileri ile son verdiler.

Editör: Ozan Yavuz