Uşak Deri Karma Organize Sanayi Bölgesi 12. Mali Genel Kurulunu Bölge Yönetim binası toplantı salonunda yaptı.  Genel Kurulda Uşak Deri Karma Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Güngör, bölgenin mali yapısını paylaştı. 

Uşak Karma Organize Sanayi Bölgesinde 67.1 Milyon Tl’lik Yatırım 4 3

Yoklama  2. Açılış, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı 3. Genel Kurul Başkanlık Divanının oluşturulması, gündeminin okunması ve oylanması, Yönetim Kurulunun dönem faaliyet raporu ve denetim raporunun okunması, müzakeresi ve oylanarak ibrası gerçekleşti.

Bölgenin Yönetim Kurulunun 2023 Yılı Faaliyet Raporu ve 2024 Yılı Çalışma Programını sunan Başkan Coşkun Güngör; göreve geldikleri 2023 yılı mart ayından 2024 yılı haziran ayına kadar 67.1 Milyon TL yatırım gerçekleştirdiklerini, arıtma tesisinin verimli çalıştırılması ve atık yönetimi konusuna odaklandıklarını, Bölgedeki düzensiz atık sahasını kapattıklarını, elektrik birimine otomatik sayaç okuma sistemini kurduklarını, Dünya Bankası kredisi ile finanse edilecek olan GES Projesini devam ettirdiklerini, Uşak Belediyesi ile işbirliği yapılarak, Bölgenin su sorununa kalıcı çözüm sağlayacak İleri Arıtma Sistemi Projesini Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kredisi ile hayata geçirileceğini, kapatılan atık sahasında heyelan riskine karşı güçlendirme projesi hazırladıklarını açıkladı.

Uşak Karma Organize Sanayi Bölgesinde 67.1 Milyon Tl’lik Yatırım 2

2023 Yılı Faaliyet Raporu, 2024 Yılı Çalışma Programı ve Bütçesi oy birliği kabul edildi. 

Genel Kurula Uşak Valisi Sayın Dr. Turan Ergün, Uşak Milletvekilleri  Opr. Dr. Ali Karaoba ve Av. Fahrettin Tuğrul, Uşak Belediye Başkanı Sayın Özkan Yalım, Uşak Üniversitesi Rektör Yrd. Prof. Dr Kenan Taş, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bülent Güngör, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Sayın Hakan Topaç, İl Emniyet Müdürü Sayın Mehmet Ali Kolcu, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Osman Çalıkuş, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanı  Atalay Savaş, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ağaoğlu, ve Bölge sanayicilerinin katıldı.

Uşak Karma Organize Sanayi Bölgesinde 67.1 Milyon Tl’lik Yatırım 3 2

Toplantıya katılanlara teşekkür eden Coşkun Güngör: “Genel Kurulumuzu onurlandıran, yeşil dönüşüm ve çevresel konulara ilişkin çok değerli görüş ve önerileri ile bizlere yol gösteren Uşak Valimiz Sayın Dr. Turan Ergün başta olmak üzere, tüm konuklara ve sanayicilerimize, ayrıca başarı dileklerini ve tebrik mesajını ileten Uşak Milletvekili Sn. Opr. Dr. İsmail Güneş’e teşekkürlerimizi sunarız.Genel Kurulumuzun Bölgemize, Sanayicilerimize ve Uşak İlimize hayırlı olmasını dileriz” dedi.

Editör: Ozan Yavuz