Uşak Belediye Başkan adaylığı için CHP’den adaylıklarını parti binasında açıklayan Dr. Ali Ercan, Mimar Çağlar Samancı‘nın aksine Prof. Barış Metin adaylığını yağan yağmura rağmen İsmet Paşa Caddesi’nde açıkladı.

100 yıllık bu partiye oy veren bir ailenin ferdi olduğunu belirten Prof. Dr. Barış Metin  konuşmasında;

“Köy çocuğu olarak bugün Profesör olduysam Cumhuriyete borçluyum. Borcumu ödemek için adayım. CHP’lilerin onur kaynağı olacağım. Müteahhitliğe değil Uşak Belediye Başkanı olmak için adayım.” dedi.

Uşak eski Milletvekili Özkan Yalım, İl Başkanı Sevinç Yazgan, İlçe Başkanı Uğur Dümen, Kadın Kolları Başkanı Ayşe Ayaz başta olmak üzere kalabalık bir partili grubun katıldığı toplantıda konuşan Prof. Barış Metin şunları söyledi; ”1978 yılında  Uşak Muharremşah Köyü’nde doğdum. 2015 yılı mart ayında yazılı ve sözlü sınavdan başarılı olarak Doçent oldum. 2021 yılında ise aynı bölümde Profesör kadrosuna atandım.

Bunların dışında; topluma hizmet etmem gerektiği bilinciyle üniversite çalışmalarımın dışında 2014 yılında Tema Vakfı Uşak İl Temsilciliği sorumluluğunu üstlendim. Sivil Toplum olarak çevre ve doğa ile ilgili eğitim çalışmaları, savunuculuk, farkındalık, ağaçlandırma gibi pek çok faaliyeti başarıyla gerçekleştirdik. Murat Dağı’na, suyumuza, havamıza musallat olan Altın Madeni Şirketine karşı Murat Dağı Yok Olmasın Platfotmu’nu  kurduk ve başarıyla mücadele ettik. 2023 yılında bu mücadelenin belki bir mükafatı olarak Tema Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçildim.

Yukarıda kısaca bahsettiğim bilgi ve birikimle, tecrübeyle, Uşak’ın bir evladı olarak ve yüzyıldır Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül vermiş, Kuvayı Milliye katılmış bir aileden yetişen akademisyen olarak, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler seçiminde CHP Uşak Belediye Başkanı Aday Adayıyım.

'Cumhuriyete Borcumu Ödemek İçin Adayım'

Küçük bir köy çocuğundan Profesör yetiştiren Cumhuriyete, öğretmenlerime borcumu ödemek için adayım. Liyakat esasına göre, çeşitli meslek gruplarından oluşan ekibimle, parti örgütümüzle, sevenlerimizle çok çalışarak Uşaklı hemşehrilerimizin kalplerini kazanacağız. Şehrimizin sorunları ve bunların çözümüne dair gerçekçi, uygulanabilir, Projelerimiz hazırdır.

'Uşak'ın Su Sorununu Çözeceğiz'

Sosyal Belediyecilik anlayışı içinde Uşaklı hemşehrilerimin iş, aş, barınma gibi geçim sorunlarına ağırlık vereceğiz. Kadın istihdamını teşvik edeceğiz. Çalışan kadınlarımızın çocukları için, yavrularımız için kreşler açacağız. Şehrimizin uzun zamandır ihmal edilen alt yapı sorunlarını çözeceğiz. Uşak’ın yegane su kaynağı olan Murat Dağı’nı ne pahasına olursa olsun madencilere karşı koruyacağız. Şehrin su sorununu çözeceğiz.

'Yeni Otogarı İnşa Edeceğiz'

Yılların ihmali ile atıl kalan ve Uşak’a yakışmayan Otogar ve Stadyum gibi ihtiyaçları kısa sürede inşa edeceğiz. Gençlerimizin spor yapma imkanlarını arttıracağız. Uşak Spor şehrimiz için çok önemlidir.

'Uşakspor'u Geri Kazanacağız'

Uşak’ın kalbi Uşakspor ile atar.. Şehre takımımızı yeniden kazandıracağız ve sürdürülebilir maddi imkanlara ulaşması için, başarısı için yoğun gayret göstereceğiz. “dedi.

Kaynak: Mehmet Karadağ