Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış yanı sıra jeolojik konumu itibari ile de birçok savaşa konu olmuş olan topraklarımız, bugün halen pek çok ülke tarafından yakından takip edilmektedir. Tarihi ve kültürel miraslarının yanı sıra doğal güzellikleri, denizleri, iklimi ve daha pek çok özelliği ile de yabancı turistler tarafından her sene ziyaret edilen Türkiye toprakları, yeryüzünün cenneti olarak nitelendirilmektedir.

Ülkemizin dört bir yanında bulanan güzellikler, birçok sanatçıya da ilham olmaktadır. Şiirlere, romanlara, şarkılara konu olan coğrafi güzellikler son dönemlerde şarkıcılar tarafından da sık sık gündeme getirilmektedir. Klasikleşen ve herkesçe bilinen yerlerin yerine pek keşfedilmemiş olan bölgelere yönelen şarkıcılar, kliplerinde Türkiye’nin keşfedilmeyi bekleyen güzelliklerini sık sık gözler önüne sermektedir.

Gerek şarkıları gerek magazinden uzakta sürdürmeye çalıştığı özel hayatı gerek ise de güçlü sesi ile senelerdir geniş bir hayran kitlesine sahip olmayı başaran Gökhan Türkmen de yeni şarkısının klibi için farklı mekan arayışına girerek Uşak iline yöneldi. Şarkıcının klip çekimi için Uşak’a geldiğini duyuran Uşak İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Sabri Ceylan, paylaşımı ile dikkat çekti.

HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ

Uşak ilinin tanıtımına katkı sağlayacağı bildirilen klip çekimi hakkında bir açıklamada bulunan Uşak İl Kültür ve Turizm Müdür Dr. Sabri Ceylan, şu ifadeleri kullandı: “Uşak’ımızın tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerine bir katkı daha. Uşak İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile USAKİLMEM iş birliğinde sevilen sanatçı Gökhan Türkmen’in yeni single çalışmasının klibi Uşak’ta çekildi.” Ceylan, Gökhan Fırat’ın yönetmenliğinde çekilen klip için ‘mükemmel çalışma’ ifadelerini kullanarak tüm paydaşlara teşekkürlerini iletti.

YENİ PROJELERE DİKKAT ÇEKTİ

Açıklamasının devamında Vali Dr. Turan Ergün’ün himayesinde olan Uşak ilini her anlamda tanıtmak amacı ile çalışmaların devam edeceğine değinen Ceylan, şu ifadeleri kullandı: “Uşak il Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak yeni projelerimiz ile sizler ile olmaya devam edeceğiz. Takipte kalın.”

Kaynak: UŞAK OLAY