İlçeye gelişinde ilk olarak Banaz Kaymakamı Sayın Cuma Emeç'i ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürü Halil Yücel, ilçede gerçekleştireceği programlar hakkında bilgi verdi.  Banaz ilçemizde gerçekleştirilen eğitim öğretim faaliyetleri, eğitim alanında yapılan yatırımlar ve yürütülen projelerin de görüşüldüğü, İlçe Millî Eğitim Müdürü Ramazan Koca'nın da hazır bulunduğu ziyaretin ardından, İl Millî Eğitim Müdürü Halil Yücel, Banaz İlçe Millî Eğitim Müdürlüğüne geçti.

İl Millî Eğitim Müdürü Halil Yücel'e burada İlçe Millî Eğitim Müdürü Ramazan Koca tarafından ilçedeki eğitim-öğretim faaliyetleri ve yürütülen projelere ilişkin bir sunum yapıldı. İl Millî Eğitim Müdürü Halil Yücel, ilçe ziyaretlerini her fırsatta gerçekleştirdiklerini, saha ziyaretleri kapsamında ilçe millî eğitim müdürleri, okul yöneticileri ve öğretmenlerle bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunduklarını, ilçelerimizdeki eğitim öğretim faaliyetlerine, karşılaşılan sorunların çözümüne ilişkin istişarelerde bulunduklarını ifade etti.

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli ile ilgili olarak il merkezinde geniş katılımlı bir toplantı yaptıklarını, ilçe ziyaretlerinde de ülkemizin geleceği için hayati öneme sahip yeni müfredat programı hakkında görüş ve önerileri almaya devam ettiklerini vurgulayan İl Millî Eğitim Müdürü Yücel, gayretli çalışmalarından dolayı Banaz İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü birim personellerine teşekkür etti.

İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ziyareti sırasında robotik kodlama atölyesi ve seramik atölyelerinde de incelemelerde bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Yücel, Banaz'da okul ziyaretleri ve öğretmenler odası buluşmalarında öğrenci, öğretmen ve okul yöneticileriyle de bir araya geldi. İl Millî Eğitim Müdürü Halil Yücel okul ziyaretleri ve öğretmenler odası buluşmaları kapsamında; Banaz Şehit Tuncay Durmuş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Mehmet Makbule Erdem İlkokulunu ziyaret etti.

İl Millî Eğitim Müdürü Halil Yücel, ziyaret ettiği okullarda görev yapan öğretmenlerle "Öğretmenler Odası Buluşması"nda bir araya gelerek eğitim-öğretim çalışmaları, kamuoyunun ve eğitim camiasının gündemine giren "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" hakkında istişarelerde bulundu. İl Millî Eğitim Müdürü Halil Yücelburadaki konuşmalarında öğretmenlerimizin değerli görüş ve önerileri ile yeni müfredat modelinin daha da mükemmel hâle geleceğini ifade etti. İl Millî Eğitim Müdürü Halil Yücelöğretmenlerle yaptığı sohbette: "Yeni müfredatın uygulamaya geçirilmesi ve tüm paydaşların bilgilendirilmesi konusunda okul yöneticilerimizin ve öğretmenlerimizin liderliği ve rehberliği büyük önem taşımaktadır. Öğretmenlerimizin ve velilerimizin de desteğiyle, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli'ni en iyi şekilde uygulayarak Türkiye'nin eğitim tarihinde yeni bir döneme geçilecektir." dedi. İl Millî Eğitim Müdürü Halil Yücelziyaretleri sırasında, yeni müfredatın incelenmesi, geliştirilmesi konusunda da istişarelerde bulunarak destek ve görüşleriyle katkı sağlamaları talebinde bulundu.

Banaz İlçe Halk Eğitimi Merkezini de ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Halil Yücel, ziyareti sırasında halk eğitimi kurslarından faydalanan kursiyerlerle sohbet ederek aldıkları eğitim ve gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında sohbet etti.   Ziyaretleri sırasında kurum bahçelerine hatıra fidanı diken İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Halil Yücel'in Banaz ilçe programı, Halk Eğitimi Merkezi programının ardından sona erdi.

Muhabir: hava aksu