Doğal güzellikleri ile hayranlık uyandıran şehirler arasında yer alan Uşak, arama motorlarına sık sık konu olmaya devam ediyor. Şehrimize henüz taşınan ya da yolu bir şekilde şehrimize düşmüş olup gezmeden dönmek istemeyen birçok kişi, Uşak’a yönelik sorgulamalar yapmayı sürdürüyor.

Dağları, mesire alanları, ovaları ve daha pek çok doğal güzelliği ile dikkat çeken Uşak ili adına son dönemlerde Huzur Park sorgulamaları da hız kazandı. Huzur Park’a toplu taşıma araçları ile nasıl gidilebileceği, parkın özellikleri oldukça merak ediliyor. Peki, Huzur Park’a hangi otobüsler gidiyor? Huzur Park’a giden otobüsler nereden kalkıyor? İşte ayrıntılar…

HUZUR PARK’IN ÖZELLİKLERİ

Şehir merkezine yaklaşık olarak 4 kilometre mesafede bulunan Huzur Park’ın mesire ve piknik alanı olarak hizmet verdiği bilinmektedir. Parkın içerisinde çocuk parkı, tenis kortları, amfi tiyatro, basketbol ve futbol sahaları, yüzme havuzu ve yanı sıra kafe ve restoranlar da bulunur. Adı gibi huzurlu bir ortamda bulunmayı garanti eden Huzur Park, vatandaşlar tarafından sık sık ziyaret edilir. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın resmi internet sitesi aracılığı ile parkın tam konumunu görüntülemek mümkündür.

HUZUR PARK’A HANGİ OTOBÜSLER İLE GİDİLİR?

Merkez bölgesinden Huzur Park için kalkan otobüs hatları şu şekilde:

  • 12 Numara Üniversite

  • 23 Numara Dikilitaş

Yukarda belirtilmiş olan otobüs hatlarının yanı sıra Huzur Park’ın yakınından geçen bazı otobüs hatları da bulunur. Yetkili kurum tarafından yapılan açıklamaya göre 12 ve 23 numaralı otobüs hatlarını kullanarak Huzur Park’ın yakından inmek ve kalan yolu yürüyerek tamamlamak mümkündür.

Kaynak: UŞAK OLAY