Türk Hava Yolları Uçuş Akademisi'ni (TAFA) tarafından yapılan uçuş eğitimlerine Uşak valisi Turan Ergün ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Dr. Turan Ergün, Uşak Havalimanı Müdürlüğü ile havayolu pilotlarının yetiştirildiği ve pilotluk eğitiminin verildiği Türk Hava Yolları Uçuş Akademisi'ni (TAFA) ziyaret ederek yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi Nedir?

Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu şirketi olan Türk Hava Yolları için eğitim, temel bir işletme fonksiyonudur. 1982 yılında kurulan Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi alanında uzman 70’ten fazla eğitmen ile, sivil havacılığın operasyonel konuları yanında insan ve yetenek yönetimi konularında da eğitim hizmeti faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kargo, Harekat, Güvenlik, Yolcu Hizmetleri, Ramp ve sistem eğitimleri gibi havacılık eğitimleri, özel amaçlı İngilizce (ESP) eğitimlerinin yanında kişisel ve profesyonel gelişim eğitimleri kurum içinden ve dışından gelen kursiyerlere ihtiyaç analizine dayalı tasarımlarla ve evrensel içerikte sunulmaktadır. Ortaklık çalışanlarımızın geliştirdiği havacılık uygulamaları yoğun eğitimler tüm sektöre değer katmaktadır.

Vali Ergün Ucak

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Pandemi döneminde hızlı bir şekilde uzaktan eğitime geçilmiş, pandeminin ilk yılında 3 binden fazla sanal sınıf eğitimi planlanmış ve 60.000’den fazla çevrimiçi kursiyere ulaşılmıştır.Havacılık Akademisi, sınıf içi ve uzaktan eğitimlere ek olarak farklı alanlarda 300’ün üzerindeki dijital eğitimi ile mekandan bağımsız olarak da çalışanları desteklemektedir.

Akademimiz farklı alanlarda resmi ve özel kurumlara eğitim ve danışmanlık desteği sunmakta, Eğitim İhtiyaç Analizi ve Eğitim Tasarımı kabiliyetleri kazandırmaktadır. Beyaz yakalı personel için Sertifika Programları hazırlayıp sunarken Türk Hava Yolları A.O. ve havacılık sektöründe çalışan profesyoneller için değişik Üniversiteler ile işbirliği halinde yüksek lisans programları düzenlemektedir.Akademimiz Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) nın bölgesindeki en büyük çözüm ortağı olup 2016 yılından beri 4 yıl üst üste “IATA Premier Circle Member” ünvanına layık görülmüştür.

Ucak Eğitim

Aynı zamanda sosyal sorumluluk projemiz olan “Çocuklar için Havacılık” programında Çocuk Esirgeme Kurumunda kalan 8-12 yaş aralığındaki çocuklarımız da dahil okul çağındaki çocuklarımıza havacılığı tanıtma ve sevdirme çalışmaları yapmakta, uçuş korkusu yaşayan yetişkinler için de psikologlarımız nezaretinde, simulator ve gerçek uçuş deneyimi yaşattığımız Uçuş Korkusunu Yenme Programımızı devam ettirmekteyiz.

Editör: Öyküm Yavuz