Yetkilerden Milli eğitim Bakanlığı’ndan gelecek özel ekip okulun son durumuna bakıp güçlendirmenin yapılma planlanması yapılacağı öğrenildi.

Geçtiğimiz sene tüm okullarda yapılan deprem testi neticesinde 1999 yılında yapılan Uşak Fen Lisesi binası depreme dayanıksız olduğu güçlendirilmesi gerektiği ortaya çıktı. 624 öğrencisi 24 dersliği bulunan Fen Lisesi Binasının güçlendirme kararı alınması ile birlikte taşınarak Vala Gedik Lisesi Binasına taşınacak.

- Güçlendirme 2 Yıl Sürecek

24 derslik, Fizik, Kimya ve Biyoloji Laboratuarları, 1 Adet Bilgisayar Laboratuarı bulunana ana binasının yanı sıra; kız ve erkek pansiyonu ve spor salonundan oluşan bina 31 bin 045,86 metrekarelik bir alanı kaplıyor.

Bu Alanda yapılacak güçlendirme işlemleri yaklaşık 2 yıl sürmesi bekleniyor.  Vala Gedik Lisesi binasında yeterli alan olduğu için Uşak’ta en uygun taşınacak alan burası gibi gözüküyor.

Milli Eğitim müdürlüğü yetkililerinden aldığımız bilgiye göre Tasarruf tedbirleri kapsamında yeni bina yapılamayacağı öğrenildi.

Usak Fen Lisesi Tasinacak Mi 1

- Uşak Fen Lisesi Ne Zaman Taşınacak?

Uşak Fen Lisesi’nin güçlendirme çalışması yapılacağı tarihte, Vala Gedik Anadolu Lisesi, Kalfa Koruluğundaki komplekse taşınacağı öğrenildi.

Taşınma süreci ne zaman başlayacak. Güçlendirme işlemleri hangi tarihte olacak şuan için net tarih belli değil.

Muhabir: Serkan Karayol