Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz’ı Ankara’daki evinde ziyaret eden Uşak eski Milletvekili ve CHP Uşak Belediye Başkan aday adayı Özkan Yalım’ın bu sürprizi siyasi çevrelerde bir başka anlamlandırılıyor. Gerçi kendisi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında;

‘Çok değerli ağabeyim Durmuş Yılmaz vekilimizi Ankara’da ki evinde ziyaret ettim. Çok kıymetli eşine acil şifalar diliyorum. Misafirperverliklerinden dolayı teşekkür eder, saygı ve sevgilerimi sunarım.’ Açıklamasından Uşak eski Milletvekili Durmuş Yılmaz’ın eşi Duriye Yılmaz’ın rahatsız olduğunu anlıyoruz.

Geçmiş olsun ziyareti olduğunu söylüyor. Ancak CHP Genel Merkezi’nin Uşak’taki Belediye Başkan adayının tesbiti amacıyla yaptırdığı ankette, seçmenlere Özkan Yalım ve Durmuş Yılmaz isimlerinin sorulması ve bu anket sonucuna göre de adayın belirlenmesi bekleniyordu. Bu ziyarete bu yönüyle de bakmak gerekiyor.

Ama Uşak CHP Teşkilatının Genel Başkan Özgür Özel’i ziyareti sırasında bu ankete itiraz ettikleri ve diğer aday adaylarının isminin de olduğu yeni bir anket yapılmasını talep etmeleri üzerine, yeni bir anket çalışması yapılmıştı.

Buna göre de 04. Ocak Perşembe günü Parti Meclisi toplantısında adayların açıklanması bekleniyordu.

Fakat Parti Meclisi’nde Yargıtay krizi masaya yatırılınca adaylık açıklamaları önümüzdeki haftaya kaldı. Uşak Belediye Başkan adayı olarak kendisinin açıklanacağından emin olan Özkan Yalım mı, Durmuş Yılmaz mı yoksa diğer aday adayı olanlardan birisi mi aday gösterilecek merakla bekleniyor.