Uşak'ta sağanak yağış ardından yaşanan sel felaketinin zararını esnaf ve vatandaş ağır ödedi, ödemeye de devam ediyor. Selden zarar gören battaniye, kilim, halıları işyerlerinin önünde satışa sunulması ve vatandaşların buna ilgi göstermesi bu caddenin adeta bit pazarı görünümüne dönüşmesine neden oldu. Yoğunluk nedeniyle zaman zaman araç trafiğinin aksaması ise vatandaşların tehlike altında olması ise dikkat çekiyor.

Selden zarar gören esnaf ise belediyenin ilgisizliğine tepki göstererek; “Nerede bu belediye kardeşim? Altyapıdan vatandaş mı sorumlu? Bu nasıl iş? Her şeyi bir kenara bıraktık insan bir geçmiş olsun der. Biz başka bir ilin vatandaşı mıyız? Sel geldi gitti, belediye aracı bile bu sokaktan geçmedi, seçim zamanı gelince dolanırlar nasıl olsa” şeklinde görüşlerini belirttiler.

Esnaf ve halk arasında büyük tepki çeken bu durum, sosyal medyada da geniş bir şekilde tartışılıyor. Birçok vatandaş, belediyenin sessizliğine ve ihmalkarlığına karşı tepkilerini dile getiriyor. Öte yandan iş yerlerini su basan Fabrikalar Caddesi esnafı elindeki zarar gören mallarını maliyetine satarak selde aldıkları maddi zararı bir nebze hafifletmek için çalışırken, vatandaşların bu alışverişe gösterdiği ilgi sokağı adeta bit pazarına döndürdü.