Pandemi döneminde bozulan ekonomik denge, salgın kontrol altına alınmış olmasına rağmen etkisini hissettirmeye devam ediyor. Üretimin durma noktasına gelmiş olduğu salgın döneminde tavan seviyelere ulaşan enflasyon halen hem ülkemiz hem de birçok dünya ülkesi adına istenilen seviyelere geri çekilemezken bu süreçte siyasi platformlarda yaşanan olumsuz gelişmeler de gündelik hayat şartlarının pahalılaşmasına direkt olarak etki etti.

Uzun süredir yükselen grafikleri ile ürün ve hizmet fiyatlarının artmasına yol açan dolar kuru, her sektörde olduğu gibi tüp sektöründe de fahiş fiyatlandırmaların ortaya çıkmasına neden oldu. Evlerde, işletmelerde, sanayilerde ve daha pek çok alanda aktif olarak kullanılan tüp ürünlerinin fiyatlarına yansıyan zamlar tüketicilerin tepkilerine sebep olmaya devam ederken Uşak için geçerli olan güncel fiyatlar da merak konusu oldu. Bu kapsamda şehir sınırları içerisinde hizmet veren tüp firmaları arasında yer alan Bizimgaz, Aygaz ve İpragaz, ekim ayı güncel fiyat listelerini tüketiciler ile paylaştı.

UŞAK TÜP FİYATLARI GÜNCELLENDİ

Aylardır arka arkaya açıklanan yüksek oranlı zamlar, tüp sektörünü de vurdu. Mutfakların ve işletmelerin vazgeçilmezleri arasında yer alan tüp ürünleri, bir kez daha güncel fiyat listeleri ile gündeme geldi. Edinilen bilgilere göre İpragaz, Bizimgaz ve Aygaz, Uşak için geçerli olan güncel fiyat listesini tüketiciler ile paylaştı.

UŞAK EKİM 2023 GÜNCEL TÜP FİYATLARI

Sektörün en çok tercih edilen tüp firmaları arasında yer alan Bizimgaz, Aygaz ve İpragaz, Uşak için düzenlemiş oldukları fiyat listelerini şu şekilde paylaştı:

- Bizimgaz 2 kg piknik tüpü: 107 TL

- Bizimgaz 12 kg ev tüpü: 545 TL

- Bizimgaz 24 kg ticari tüp: 1.093 TL

- Bizimgaz 45 kg sanayi tüpü: 2.045 TL

- İpragaz 2 kg piknik tüpü: 107 TL

- İpragaz 12 kg ev tüpü: 545 TL

- İpragaz 24 kg ticari tüp: 1.093 TL

- İpragaz 45 kg sanayi tüpü: 2.045 TL

- Aygaz 2 kg küçük tüp: 107 TL

- Aygaz 12 kg ev tüpü: 560 TL

- Aygaz 24 kg ticari tüp: 1.122 TL

- Aygaz 45 kg sanayi tüpü: 2.117 TL

Kaynak: hava aksu