İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele şube müdürlükleri tarafından koordine edilen operasyonda, örgütün farklı kademelerinde faaliyet gösterdiği belirlenen şüpheliler gözaltına alındı.

İçişleri Bakanı’nın açıklamalarına göre, operasyon kapsamında şüphelilerin örgütün sözde “Emniyet Mahrem Yapılanması, Askeri Mahrem Yapılanması ve Güncel Yapılanması” içerisinde aktif olarak yer aldığı, hücre evlerinde saklandıkları ve ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları tespit edildi.

Ayrıca, yakalanan şüphelilerin ifadeleri ve teşhislerde adlarının geçtiği, FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kayıtlarının bulunduğu belirtildi.

- Ele Geçirilenler

Operasyonlarda, çok miktarda döviz, Türk Lirası ve dijital materyal ele geçirildi. İçişleri Bakanı, operasyonları başarıyla gerçekleştiren emniyet güçlerine teşekkür ederek, “Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle,” dedi.

Uşak’taki operasyonun da dahil olduğu bu geniş çaplı operasyonlar, Türkiye genelinde 29 ilde eş zamanlı olarak yürütüldü ve toplamda 108 şüpheli gözaltına alındı. 

Editör: Ozan Yavuz