Uşak CHP’de 20 Ağustos 2023 Pazar günü yapılacak olan Merkez ilçe başkanlık seçimleri öncesi sarı liste , beyaz liste tartışmaları sürüyor. Mevcut başkan Uğur Dümen’in beyaz liste adayı olması beklenirken sarı liste de aday belirleme çalışmalarını sürdürüyor.

Diğer taraftan Emre Karslı'nın bugün saat 18:00'da parti binasında Merkez İlçe Başkanlığına adaylığını açıklayacağı öğrenildi.

CHP Uşak Eski İl başkanlarından CHP Uşak Eski Milletvekili Dilek Yılmaz'ın eski eşi Fuat Yılmaz Uşak Merkez İlçe başkanlığına aday olan Emre Karslı’yı desteklemediğini, belirterek;” kendisi sarı liste bileşenleri olarak toplantımıza katılmayarak adaylığını açıklamıştır. Beyaz listenin karşısında olan bu adayımızı desteklemiyoruz. Destekleyeceğimiz adayımızı daha sonra açıklayacağız.” dedi.

MUHALİF ADAYA MUHALEFET

Fuat Yılmaz’ın açıklaması şöyle; "Cumhuriyet Halk Partisi ve kamuoyuna; delegelerimize, partilimiz Emre Karslı’nın sarı listenin merkez ilçe başkan adayı olduğunun söylendiğine dair duyum ve bilgiler aldım. Emre Karslı, delege seçimlerinde sarı liste için çalışan bir kardeşimizdi ve aday olmak istediğini bazı toplantılarımızda söylemişti. Bütün toplantıları organize eden, çağrısını yapan ve çalışmaları yürüten biri olarak toplantılarda “aday olmak isteyenlerin olabileceğini, bunun en doğal hakları olduğunu, ancak benim de sarı listenin de bir adayı olmadığını, delege seçimleri bitiminde, delegelerin de katılımıyla yapacağımız bir toplantıda adayımızı şeffaf ve katılımcı bir biçimde belirleyeceğimizi” ifade etmiştim.

Ancak, Emre Karslı bu toplantıyı yapmamıza fırsat vermeden ve yaptığım son bir toplantı çağrıma da toplantıya katılmayıp hemen ardından adaylığı için imza toplamaya başlamıştır.

SARI LİSTEDEN KOPTU SARI LİSTE ADAYI OLDU

Sonuç olarak; tam bir kesinlikle ifade ediyorum ki, Emre Karslı sarı listenin adayı olmayıp sadece sarı listeden kopan bir grubun adayıdır. Emre Karslı, ortaklaşa belirlediğimiz yol haritasına uymadığı için şahsen Fuat Yılmaz olarak benim de desteklediğim bir aday değildir !.. Saygılarımla …"