CHP Uşak Milletvekili Ali Karaoba, 20. Ağustos Pazar günü yapılacak merkez ilçe başkanlığı seçimlerinde aday olan Emre Karslı’nın düzenlediği basın toplantısı öncesi Parti teşkilatı ve parti tüzüğünü ele alarak birtakım açıklamalarda bulundu.

Değişim Sadece Kişilerden İbaret Değildir

“Değişim kavramlarının içinin sadece kişilerden ibaret olmadığını en önemlisi tüzüğün yerel seçimlerden önce yapılması gereken kurultaydan önce yapılması gerekiyor. Yani parti anayasamızın, yani aliye veliye göre değişmeyen kararların olduğu, kesinleştiği bir sistem içinde değişimin olması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Milletvekili Ali Karaoba tüm Türkiye’de devam eden CHP kongrelerine yönelik atıfta bulunarak;

“Tüm Türkiye’de devam eden kongrelerin başta Uşak olmak üzere Türkiye’mize hayırlara vesile olmasını istiyorum” dedi.

Aliye Veliye Göre Parti Tüzüğü Olamaz

“Bu kongrelerin tamamlanması sonrası yapılacak olan Kurultay’ın umarım yerel seçimlerden önce yapılmasına karar verilir.

Bundan önce de tüzük kurultayının yapılması gerekir düşüncesindeyim. Değişim kavramlarının içinin sadece kişilerden ibaret olmadığını en önemlisi tüzüğün yani parti anayasamızın, yani aliye veliye göre değişmeyen kararların olduğu kesinleştiği bir sistem içinde olması gerektiğini düşünüyorum.

Onun için ne kadar çok adayımız olursa bu partinin yüz yıllık parti olduğunu göstermesi bakımından önemlidir. Önemli olan salonlardan birlikte el ele çıkabilmek. Bunu da başaracağımıza inanıyorum” dedi.