Mevcut il yönetimi ve Milletvekili Ali Karaoba’nın desteklediği Hacer Karaket sarı liste ile Belediye Başkanı Özkan Yalım’ın desteklediği Muazzez Keleş beyaz liste ile seçime girdiler.

Beyaz listede yer alan Hacer Karaket 413 oy alarak seçimi kazanırken diğer aday Muazzez Keleş ise 330 alabildi.


Foto: Muazzez Keleş

CHP Uşak ek binasında yapılan ve iki adayla gidilen seçimde zaman zaman tansiyon yükselmeleri ve tartışmaların da  olduğu seçimde, beyaz liste ile seçime giden listelerde delege ismi eksik çıkması nedeniyle itiraz edilmesi üzerine 14 beyaz liste oyu iptal edildi.

768 üyenin katılım sağladığı seçimde 413 oy alan Hacer Karaket Uşak CHP Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı seçilirken 25 oy geçersiz sayıldı. Diğer aday Muazzez Keleş 330 oyda kaldı.

Foto: Hacer Kareket

- BEYAZ LİSTENİN 14 OYU SAYILMADI VE KAZANAN HACER KARAKET OLDU

CHP Uşak İl Başkanı Sevinç Soyer Yazgan,  768 oy kullanıldığını ve bunun 11’nin geçersiz olduğunu duyurdu. Buna göre ilk sayımda Hacer Kareket’e 427 oy ve Muazzen Keleş’e de 330 oy çıktı.

Aradaki 97 oyluk farka rağmen sarı listeden gelen itirazlar üzerine tekrar sayım yapıldı. Beyaz listenin bazı oy pusulalarındaki silik çıkan isimler nedeniyle farklı bir liste olduğu öne sürüldü.

Tekrar yapılan sayımda ise beyaz listenin 14 oyu geçersiz sayıldı ve 413 oyla seçiminin galiba Hacer Karaket oldu.

- Biz Aynı Davanın Neferleriyiz

Uşak CHP İl Başkanı Sevinç Yazgan "partimize hayırlı uğurlu olsun, hepimiz biriz CHP'nin neferleri ve yol arkadaşlarıyız yarın aynı şekilde hep birlikte seçimler için mücadele etmeye devam edeceğiz hepimiz için tekrar hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Editör: Öyküm Yavuz