Yüksek kur ve yüksek enflasyon, gündelik hayatın ekonomik algısının tamamen değişmesine sebebiyet verdi. Bir gün satın aldıklarını diğer gün aynı fiyattan bulmakta güçlük çeken vatandaşlar zam furyasına halen adapte olamazken özellikle market reyonlarında karşılaştıkları yüksek fiyatlara tepki göstermeye başladı. Gıda ürünleri başta olmak üzere tüm market ürünlerinin etiketlerine yansımış olan fahiş artışlardan ötürü ihtiyaçlarını karşılayamayacak duruma gelen tüketiciler, zincir marketlerin indirim kampanyalarına akın etmeye başladı.

Haftalık olarak düzenlenen kimi zaman ise yalnızca belirli bir ürün grubunu kapsayan indirim kampanyaları, son dönemlerde arama motorlarında en çok sorgulanan konu başlıkları arasında yer almaya başladı. Alışverişlerini ucuza getirmenin yollarını arayan tüketiciler tarafından yakından takip edilen zincir marketler, son olarak bu haftanın kampanyaları ile dikkat çekti. Bu noktada uygun fiyatları ile rakiplerinin arasında sıyırılmayı başaran BİM, yeni indirimleri ile şaşkınlık yarattı.

O TARİHTE BAŞLIYOR

Bu haftanın indirim kampanyası ile milyonların dikkatini üzerine çekmeyi başaran BİM, henüz hafta tamamlanmadan yeni kampanyasını duyurdu. Gelecek hafta başta gıda ürünlerinin fiyatlarında olmak üzere pek çok ürün grubunun fiyatında değişikliğe gidileceğini ifade eden zincir market, yeni kampanyasının 19 Eylül 2023 Salı günü başlayacağını bildirdi.

BİM 19 EYLÜL İNDİRİMLERİ

Zincir market sektörünün öncülerinden olan BİM’in 19 Eylül 2023 tarihinde satışa çıkaracağı bazı indirimli ürünleri şu şekilde:

- İçim yarım yağlı yoğurt 5 kg: 109 TL

- Torku tam yağlı yoğurt 2 kg: 65 TL

- Torku yağlı süt 4x 1 L: 99 TL

- Torku sade süt 6x 200 ml: 44,50 TL

- İçim Labne 3x 180 g: 69 TL

- Eker tombul ayran 6x 195 ml: 24,50 TL

- Sek ayran 1 L: 19,50 TL

- Komili Natural sızma zeytinyağı 500 ml: 119 TL